.

.

Aiyima 2.0 CH PAM8620 Дигитален Аудио Засилувач од Одборот 2*15W Стерео Аудио за DIY Говорникот засилувач одбор Додатоци ДК 8V-26V

Aiyima 2.0 CH PAM8620 Дигитален Аудио Засилувач од Одборот 2*15W Стерео Аудио за DIY Говорникот засилувач одбор

DEN 619.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Поврзани Продукции :
15 W+15 W Класа D Дигитален Засилувач
Карактеристики :
Напон : DC 8-26 V (не overvoltage, overvoltage ќе изгори IC)
Метод на внесување : single-ended (factory default)
Излезна моќност : 15 W Стерео (24 V 8 Ohm), 10 W Стерео (12 V 8 Ohm), ако сте поврзани со 4 Ohm или 2 Ohm јазик, моќта ќе биде автоматски се ограничени на 15 W)
Диференцијална (одберете од скокач)
Големина : 75.69 мм*41.96 mm
Производ тежина : 35g
Процесот материјали :
На високо-одделение чиста црното злато коло, увезени WIMA црвено аудио capacitor, по канал со голем капацитет филтер capacitor, посебно обичај црна чист бакар терминал, позлатени аудио текст терминал, чисто црна quad волумен potentiometer (без switch).
Перформанси :
Ефикасност : >90%
Вкупно Хармонично Нарушување плус Бучава :
Пакување, Вклучувајќи : 1 PC PAM8620 засилувач одбор

Главните својства

Бренд Име:
Aiyima
Број На Модел На:
Никој
Канали:
2 (2.0)
Максимална Моќност По Канал:
15w
Пакет:
No
Тип:
Дома Засилувач

Избор на купувачот