.

.

Внатрешна Употреба NRF51822 Чипсет Нордиските Ibeacon Bluetooth Ibeacon Прилагодено eddystone светилник

Внатрешна Употреба NRF51822 Чипсет Нордиските Ibeacon Bluetooth Ibeacon Прилагодено eddystone светилник

DEN 2160.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Било предмети кои мора да се врати во нивната оригинална состојба за да се добие враќање на парите или замена
Други Политики :
1.Добредојдовте на нашиот i Beacon Светилник Stor
Опис На Производот
Карактеристики :
Вграден-во Светилник фирмверот
- Вграден паричка батеријата
- Bluetooth ниска енергетска технологија компатибилен
- Одличен линк буџет (до 97d B)
- Им овозможи на долга низа апликации
- Прецизен дигитален RSSI
- Apple&MFI Заверена и компатибилен со CE, и препораките на FCC регулатива
- Со високи перформанси и ниска моќност 8051 core MCU
- Сензор на температура на
- На земјоделските советодавни служби за безбедност coprocessor
IBeacon Описи :
Работи како самостоен i Beacon, Надворешни домаќин не е потребна.
Врз основа на NRF51822 Chip. Ве молиме едноставно се врати за да нè за замена или враќање на парите, кога ќе се најде unperfected квалитетот предмети или тие не работат добро.5 MHz
Програмабилни
Фреквенција Грешка
+/- 20 KHz
Модулација
П-QPSK
Режим на струја
100u A
Зависи од должност циклус/радиодифузија фреквенција
Емитување Фреквенција
900m S
Должност циклус
Излезна Моќност
0 d Bm
Основната поставка, програмабилни
Примање На Чувствителност
-93d Bm
Висока добивка режим
Пренос на далечина
70 метри
БЕР
Антена
50ohm
На одборот/ PCB Антена
Големина
40mm*40mm*14.0 Vdc, 1 компјутер
Работата Фреквенција
2400-2483. Поддршка за да ги прилагодите на вашите сопствени i Beacon конфигурација вклучувајќи UUID итн.1
Батеријата модел
CR2477
Монета батеријата, 3.

Главните својства

Број На Модел На:
W903N
Бренд Име:
wellcore
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Број На Модел На:
W903N Bluetooth iBeacon
Големина:
40*40*14.5mm
главната чип:
NRF51822
систем:
IOS 5.0, Андроид 4.3 или над
Батеријата:
CR2477
Траење На Батеријата:
1 години
работен опсег:
70m
Сертификат:
CE FCC RoHS Ibeacon

Избор на купувачот