.

.

Нови 10pcs/set 0.3 mm, 1,2 мм Мини PCB Печатени Коло Вежба Битови Волфрам Карбид Гравирање Алатка

Нови 10pcs/set 0.3 mm, 1,2 мм Мини PCB Печатени Коло Вежба Битови Волфрам Карбид Гравирање Алатка

DEN 209.00 DEN 246.24

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нови 10pcs/set 0.3 mm, 1,2 мм Мини PCB Печатени Коло Вежба Битови Волфрам Карбид Гравирање Алатка
Спецификации : Карактеристики :
- 10pcs вклучувајќи 0.3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm, 1.1 мм, 1.2 mm.
- На вежба малку е богата со различни за да се исполнат различни апликација барања. Сите параметри на вежба битови, како што се вежба core дебелина, вежба core коси, итн, се внимателно дизајнирани, ефектот е очигледна.
- Вежба има големи парчиња празнење простор, малку отпор и без проблеми во текот на парчиња празнење.
- Користете волфрам карбид челик и фино брусење процес го прави малку сечење на работ повеќе поостри, и може да го намали сечење сила, подобрување дупка на ѕидот особина. Материјал : Карбид волфрам челик месо тело со Дијаметар : Прибл. 1/8" (3.175 mm) Вежба Дијаметар 0.3-1.2 mm Апликација : Одлична за PCB, пластика, fiberglass, електроника, мувла, мек метал обработка. Забелешка : Овие делови се високи особина, но премногу мал, специјално за големината на 0.3 mm / 0.4 mm / 0.5 mm, тоа е многу кревка за ракување, па ве молиме да бидете внимателни и да ги преземат добра контрола на вашиот CNC брзина. Пакет Тежина : 46 G / 1.62 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 90*55*10 ММ / 3.54*2.17*0.39 Инчи Мало Пакување : Да, Општо Кутија Пакет се Вклучуваат : 1 x 3-1.2 mm PCB Вежба Битови Сет

Главните својства

Бренд Име:
ChgImposs
Тип:
Други
DIY Материјали:
Електрични

Избор на купувачот