.

.

2000pcs 5/32 инчен ( 3.969 mm ) Delrin Polyoxymethylene (ПОМ) /Celcon Цврсти Пластични Топки за Вентил компонентата, имајќи ја апликацијата

2000pcs 5/32 инчен ( 3.969 mm ) Delrin Polyoxymethylene (ПОМ) /Celcon Цврсти Пластични Топки за Вентил компонентата,

DEN 902.00 DEN 949.92

Износ
Во форма достапна за нарачката


За вашето задоволство и позитивни повратни информации значи сè за нас. Тие се еколошки не-токсични.00039"
Произведени од Polyoxymethylene ( ПОМ ), исто така познат како Acetal, Polyacetal & Polyformaldehyde.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме слободно пред да замине повратни информации. Ние ќе направи максимални напори за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со прекрасен решение.
Состојба 100% Сосема Нов
Во Парк Да
Топка со Дијаметар од 3. Ве молиме да ја напуштат повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.15625" )
Топката Материјал Delrin ( ПОМ )
Количина 2,000 компјутери
Толеранција од +/- 0. Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 Часа од плаќање се примени.969 mm ( 5/32 инчи ) (0. Плаќања примени по 17 : 00 часот во петок ќе бидат испорачани следниот понеделник. Попозната како Delrin, Celcon, Hostaform, Duracon, Kepital, Lupital & Ultraform
Висока механичка цврстина и цврстина
Ниска триење и само-подмачкување во употреба
Цврстина и висока отпорност да се повтори влијанија
Долгорочни замор издржливост
Одлична отпорност на нафта врз основа горива и растворувачи, влага и сите неутрални хемикалии
Добро електрични изолациони карактеристики
Одлична димензионална стабилност; Минимална абсорпција на вода
Добра еластичност и отпор да лази
Широк температура спектар -40 Сте C до 120 Сте
Боја може да се разликуваат : Генерално чиста бела, но може да биде off-бели или светло крем боја, во зависност од потеклото
Општи Користи & Апликации :
Гориво компоненти на системот премерување опрема
Електрични малиот менувач на брзини и компонента
Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Уметности, занаети и jewelr
Украсни и прикажување на
Играчки и модели модел инженерство/Индустриски
Морските апликации
Вода ( за Пиење ) вода системи
Одобрени од страна на управата за храна и лекови за употреба во прехранбената индустрија
Топки имаат положено Сертификат за Квалитет ISO9001 Системот, SGS Извештај во согласност со Ro HS Стандардот.

Главните својства

Материјал:
Delrin ( ПОМ )
Број На Модел На:
5/32 ( 3.969 mm )
Примена:
Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Сертификат:
ISO SGS RoHs

Избор на купувачот