.

.

50CMx50CM 7 Бои Избрани Мини Точки Памук Ткаенини Масти Четвртини Комбинација Tilda крпа scrapbooking Ткаенина за Шиење

50CMx50CM 7 Бои Избрани Мини Точки Памук Ткаенини Масти Четвртини Комбинација Tilda крпа scrapbooking Ткаенина

DEN 355.00 DEN 825.12

Износ
Во форма достапна за нарачката


Име : памучна ткаенина масти четвртини пакет
Материјал : 100% памук. тенка,не густа , погоден за шиење играчки, tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети и други шиење проекти.
Портретирани како слика се прикажува,7 мини точка дизајни колекција
Големина : 1piece= 50 CM x 50 CM(намалување од рака , +-2cm грешка)
Пакет Содржина : 7 дизајни , секој дизајн едно парче.
Ве молиме љубезно ве молиме Имајте во предвид :
1 )за секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.
2)пакетот е пре-сече,ако цел 2 или многу повеќе,тоа НЕ е континуирано.
3)на овој пакет е со основен квалитет, тенка, не густа, ако треба висок квалитет снопови, ве молиме да се купат од страна на овој линк
Големина на точка е за 2 MM.
Овој материјал е тенка, можеби ќе треба памук вата и селотејп како што е подолу за да помогне да завршувањето на шиење проекти. Може да се купи нив од страна на овој линк

Главните својства

Техника:
Ткаени
Материјал:
100% Памук
Стил:
Обична
Бренд Име:
TERAMILA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Ширина:
50cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Nonwoven Техника:
no
Тип:
Памук Ткаенини
Плетени Тип:
no
Употреба:
tilda,крпеница,scrapbooking,занает шиење проекти
ткаенина, крпа, текстил:
масти квартал пакет
Материјал:
100% Памук
дизајн:
мини Точки
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји
Трговија на големо:
Yes
Пакет Содржина:
7 парчиња
Големина:
50cm*50cm/piece
is_customized:
yes

Избор на купувачот