.

.

Новите Печати Twill Памучна Ткаенина За Шиење Кукла Бебе Облека, Постелнина Фустан, Здолниште DIY Комбинација Dragonfly Ткиво Материјал 50x160cm

Новите Печати Twill Памучна Ткаенина За Шиење Кукла Бебе Облека, Постелнина Фустан, Здолниште DIY Комбинација

DEN 233.00 DEN 456.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


започнете
крајот на Нови Печати Twill Памучна Ткаенина За Шиење Кукла Бебе Облека, Постелнина Фустан, Здолниште DIY Комбинација Dragonfly Ткиво Материјал 50x160cm
Техника : Ткаени
Тип На Производ : Печатени Twill Памук Ткаенини
Модел : Печатени
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Материјал : Памук
Велур Ткаенина Тип : Никој
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Плетени Тип : Никој
Стил : Dragonfly Серија
Nonwoven Техника : Никој
Густина : 133x72
Тип : Памук Ткаенини
Стил : Twill
Намалување : 3-5%
Предиво : 40-тите
Answer : ___________________________ Note : Мијат Со Ладна Вода
Големина на единица : 1 парче=50cmx160cm
Употреба : за Шиење DIY Комбинација Quilting
Тежина : 1 lot=1 buc=90 г
Употреба : Бебе Кревет Листови,Sleepwear,Деца Фустан, Здолниште
Answer : ___________________________ Note :
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :

Главните својства

Функција:
Дише
Бренд Име:
QUANFANG
Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Никој
Тип:
Памук Ткаенини
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
Памук Ткаенини
Функција:
Дише & Симпатична
Стил:
6 Дизајн Dragonfly Стил
Големина:
1Piece=50cmx160cm
Количина:
1Package=1 Парчиња=1Designs
Тежина:
1Package=90g
Предиво:
40-ТИТЕ
боја:
како се покаже слика
користат за:
DIY рачно изработени Hometextile Комбинација за Шиење Tilda Ткиво
Употреба:
Лист Перница Фустан, Здолниште Облека Странични Воздушни Перници

Избор на купувачот