.

.

Монголски Облека Тибетската Лама Облека Филм Телевизија Фаза Декорација Жакард Ткаенини Врти Brocade Ткаенина

Монголски Облека Тибетската Лама Облека Филм Телевизија Фаза Декорација Жакард Ткаенини Врти Brocade Ткаенина

DEN 768.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Име на производ : врти brocade
Материјал : rayon помеша со полиестер жакард процес
Дизајн : како на сликата прикажани
Пакет Содржина : Како вашиот изберете
Употреба : погоден за cheongsam. Празнична фустани Монголија cos. Крпа кукла е облека. Hanfu кимоно. Костимот. Костимот. Фаза. Облека, декорација. Перница перница.
ширина : 70 cm да
околу 4 метри / kg
Како да се намали ткаенини :
(се намали со рака, грешка од ±2 cm) Ако купувате 1 парче 70*100cm, ќе се намали од еден метар (70cm * 100cm) (27.5*39.3 инчи) Ако купувате 2 парчиња од 70*200cm , ќе се намали 2 метри (70cm * 200cm) ( 27.5*78.7 инчи) Доколку купите 3 парчиња од 70 *300cm , ќе се намали 3meter (70cm * 300cm) ( 27.5*118inch) .
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа е континуирана.
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.

Главните својства

Бренд Име:
ROMANZO
Техника:
Ткаени
Шема:
Предиво Обоена
Материјал:
Rayon / Полиестер
Тип:
brocade ткаенина
Функција:
Анти-Се Повлече
Тип На Производ:
Металик Ткаенина
Ширина:
70cm
Стил:
Dobby
Nonwoven Техника:
Откачи-Спои
Плетени Тип:
Искриват
Текстурата на материјалот:
спојувањето
Стил:
Chinoiserie
Шема:
геометриска шема
Продажба на режимот:
Намалување лабава
Процесот:
Жакард
Применливи објект:
облека

Избор на купувачот