.

.

CloverBridal sequins beaded гранка чипка мека tulle баскиски половината бела венчаница 2018 исклучување на рамо капела воз

CloverBridal sequins beaded гранка чипка мека tulle баскиски половината бела венчаница 2018 исклучување на рамо

DEN 15888.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


- Откако вашата нарачка е предаден, тоа веќе не може да се откаже. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување.
1,Неисправни, Оштетени или Misshipped Предмети
Дефектен, оштетени или погрешно се испраќаат предмети ги исполнуваат условите за целосно враќање на средствата. Кога се бара вашата наплата, ве молиме да бидат подготвени да им обезбеди на Клиентите со фотографии јасно покажува проблем со предмети.
4,Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара
Фустани кои не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат.
Фустан Мерење Упатство
Подолу е само водич.
Поништување На Политика
Ние разбираме дека со нарачување фустан за вашиот специјален повод е значаен потфат, и нашето поништување на политика беше создадена со ова на ум. Обидете се на вашиот фустан што е можно поскоро, без отстранување на ознаки, менување, или за перење на облека.
Политика На Враќање
Вашето задоволство е од суштинско значење за нас. Вашите раце треба да биде релаксирана, долу во вашиот страни.
Сите мерења преземање без чевли . Колковите
Ова е најширокиот дел на колковите, преку hipbone. Ве молиме погледнете ги нашите укинување и враќање политики подолу за детали.
- Објектот откажување барања примени повеќе од 72 часа по исплата потврда ќе бидат квалификувани за делумно враќање на средствата се состои од целосна превозот цена. Обично тоа е една педа или па над папокот.
Ако ви се враќаат или размена на фустани или додатоци, ве молиме бидете сигурни дека тие се во нивната оригинална состојба - unworn, unwashed, непроменета, неоштетени, чиста, слободен од lint и коса и со ознаки непроменети и во прилог. Половината
Ова е најмалиот дел на половината.
2,Големината или Монтирање Прашања
Како и сите на нашите фустани е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од околу еден (1) инчен во која било насока на одредени мерења.

Главните својства

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Воз Должина:
100cm
Тип На Објект:
Свадба Фустани
За Бремени Жени:
Yes
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Бренд Име:
CloverBridal
Број На Модел На:
WW8545
Назад Дизајн:
Ланче
Декорација:
Beading,Appliques
Моден Елемент:
Гроздобер
Воз:
Капелата Воз
Свадба Фустан Ткаенина:
Чипка
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Деколте:
Душо
Половината:
Баскиски
Фустани Должина:
Кат Должина

Избор на купувачот