.

.

Соларен Панел за Полнење 150W 12V PWM Соларен Полнач Контролер 12V/24V 10A PV Кабел Соларни Дома Морски Јахта Брод Motorhome

Соларен Панел за Полнење 150W 12V PWM Соларен Полнач Контролер 12V/24V 10A PV Кабел Соларни Дома Морски Јахта

DEN 10483.00 DEN 20159.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Пакетот вклучува 1 Компјутер Соларен Панел 12v 150 W 1 Сет 5 M 1.5 MM PV Кабел Црвена и Црна 1 Компјутер Соларен Полнач Контролер 12v/24 V 10 A Двојна USB Полнач за Телефон LCD Дисплеј
Испорака
Кога ќе го поставите цел ,ние ќе ви испратиме парцели во рок од 3 дена .Ако не можете да ја пронајдете вашата земја или оваа парцела не се брод вашата земја ,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате .
Customes Такса
Купувачи се одговорни за сите дополнителни customes такса и увоз во вашата земја.Овие дополнителни такса може да се собираат во времето на испорака .Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки .Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци .И Купувачи се одговорен за customes давачки.
Оддалечена Област
Ние обично брод предмети од DHL,FEDEX и ПРОЗОРЦИ.Според нашите expreience ,многу земји или места припаѓа на оддалечена област.Секоја Парцела во оддалечена област ќе се наплаќа екстра оддалечена област испорачување такса .Постојат некои решенија за овој проблем .
(1)ни остави друга адреса или пост код, кои не припаѓаат на оддалечена област .кој имаше подобар биде најблизок до вашата дестинација.
(2)Плаќаат екстра оддалечена област испорачување такса.

Главните својства

Max. Моќност:
150W Соларни Комплет
Бренд Име:
Singfo Сончевиот
Број на Клетки:
36 Компјутери Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Големина:
1476*671*30MM
Номиналниот Капацитет:
Работат на струјата
Флексибилни Соларни Панел:
No
Број на Панели:
>20
Број На Модел На:
Соларен Модул за Полнење 150W 12V
is_customized:
Yes
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Функција:
Водоотпорен,Висока Resitance
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Употреба:
Батерија /Камера/Фрижидер/Морски /Batterie
Полнење:
Караван Автомобил Генератор Фан /Motorhome/Телефон
Сертификат:
TUV,CE
Соларни Панели Од Стакло:
калено стакло
Соларен Панел Рамка:
Алуминиум Легура
Тип На Батерија:
Мини Соларен Панел Modules/ Board/Sheet/Plate
статус:
Соларен Панел Фабрика Од 2008 Година
Гаранција:
80% од Производството Во 15 Години, а 90% Во 25 Година

Избор на купувачот