.

.

4CH DC12-24V RGBW DMX 512 Декодер led контролер, RGB LED DMX512 декодер 4 Канал * 8A , Бесплатен превозот

4CH DC12-24V RGBW DMX 512 Декодер led контролер, RGB LED DMX512 декодер 4 Канал * 8A , Бесплатен превозот

DEN 1036.00 DEN 1295.52

Износ
Во форма достапна за нарачката


Технички Параметри за Работна Температура -20-60 степен Напон DC12 V/24 V (изборен) Излез 4 канали Излез Тековната Моќ Излез 12 V : Статични Потрошувачка на Енергија во Режим на Конекција Заеднички Анодна Надворешна Димензија L165×W68×H40 mm Пакување Големина L180×W95×H60 mm Нето Тежина 320g Бруто Тежина 355g
Summarization
DMX заеднички контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа добива стандард DMX-512 дигитална контрола сигнал и да се трансформира во PWM сигналот за возење LED;Можете да се поврзете DMX модул со DMX дигитални конзола за да се постигне затемнување или различни промени во процедурите.

Главните својства

Извор На Енергија:
DC
Напон:
12-24V
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Max. Оптоварување На Моќ:
12V
Карактеристики:
4 Канал DMX RGB Контролер
Гаранција:
2 години
Број На Модел На:
DMX-C-4CH
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Wattage:
12V
Осцилација фреквенција:
50-60Hz
Применливи Светла:
RGB
Материјал:
Алуминиум
Тип На Објект:
RGB Controler
200000137:
200002704
is_customized:
Yes

Избор на купувачот