.

.

најдобра цена 1 buc DC 12-24V постојан струја 350ma 3 канал DMX512 декодер

најдобра цена 1 buc DC 12-24V постојан струја 350ma 3 канал DMX512 декодер

DEN 855.00 DEN 1056.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

DMX оригиналната адреса код еднакви вкупна вредност од 1 до 9,се бира кодирање switch нагоре(НА е setted 1),вредноста на малку може да се дојде, напротив, вредноста на малку е 0.
Производите што имаат производителот од страна на самите себе,Плус осигурување функција,Квалитет увери,и парче предност. DMX сигналот може да биде примен кога кодирање switch ЗАБАВА(10)=OFF (исклучено). кога кодирање switch кои ЗАБАВА(10) е ON . Гаранција на овој производ е една година , во овој период бесплатно , но се исклучат вештачки ситуација на оштетениот. неговата функција е како што следува :
Switch1-9 е исклучено
црна
Switch1=НА
црвена
Switch2=НА
зелена
Switch3=НА
Сина
Switch4=НА
жолта
Switch5=НА
виолетова
Switch6=НА
синозелена
Switch7=НА
бела
Switch8=НА
Седум-боја jumpy промена(8 чекори брзина )
Switch9=НА
Седум-боја, постепено се менува(8 чекори брзина )
4 ако кодирање прекинувачот е 8 или 9, од 1 до 7 е изборот на брзина , не постојат 8 чекори во сите, описот е како што следува :
Switch1-7 е исклучено
0 чекори
Swotch1=НА
1 чекори
Swotch2=НА
2 чекори
Swotch3=НА
3 чекори
Swotch4=НА
4 чекори
Swotch5=НА
5 чекори
Swotch6=НА
6 чекори
Swotch7=НА
7 чекори
5. Спецификации
Работна температура : -20-60
Напон : DC 12-24 V
Производ големина : L140*W60*H30mm
Нето тежина : 120g
Бруто тежина : 120g
Поврзување на Владата : Com350m A секоја боја
II.
V Поврзете Дијаграм
пакет :
1 buc dmx512 декодер
.Функцијата Секој DMX заеднички контролер окупирана 3 DMX адреси, усвојување на кодирање switch адреса сет, тоа е Бинарни нумерички код прекинувач кој е поставување на DMX оригиналната адреса код од 1 до 9,1 е најниска цена и 9 е највисок,511 адреса кодови може да биде setted во сите .

Главните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Бренд Име:
МУДРЕЦ ЛУ МЕИ
Карактеристики:
.
Применливи Светла:
led лента
Гаранција:
2 години
Max. Оптоварување На Моќ:
.
Wattage:
.
Далечински Растојание:
.
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12-24V
Материјал:
.
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Број На Модел На:
WS-DMX-КА-ХЛ-350MA-ЗАБРАНА
Осцилација фреквенција:
.
Controled Метод:
DMX Постојан Струја

Избор на купувачот