.

.

Топла продажба 12V-24V 3 Канал 8A Decorder LED Контролер dmx 512 за RGB 5050 3528 LED Лента Светлина dmx бесплатен превозот

Топла продажба 12V-24V 3 Канал 8A Decorder LED Контролер dmx 512 за RGB 5050 3528 LED Лента Светлина dmx бесплатен

DEN 2904.00 DEN 3057.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

Статички потрошувачка на енергија : 9. Надворешни димензии : 166*67*41mm 5. DMX оригиналната адреса код еднакви вкупна вредност на кодирање switch вредност од 1 до 9, се бира кодирање switch нагоре (НА е setted 1), вредноста на малку може да се дојде, напротив, вредноста на малку е 0. 3)Типични апликации : 1) поврзување на ниска моќ LED светилки 2) поврзување на високо-моќ LED светилки Пакет : 1pcs DMX512 8 A Декодер
. Стандардно кодирање switch 1-9 е исклучено : црна Switch1=НА : црвена Switch2=НА : зелена Switch3=НА : сина Switch4=НА : жолта Switch5=НА : виолетова Switch6=НА : цијан Switch7=НА : бела Switch8=НА : седум-боја jumpy промена(8 чекори брзина) Switch9=НА : седум-боја, постепено се менува(8 чекори брзина) 2) брзина избор на jumpy се менува, постепено менување на ефектот При тест на функцијата, вклучете 8=НА емисии на седум-боја jumpy промена ефект, се префрлат 9=НА емисии на седум-боја, постепено се менува ефект, секој ефект има 8 чекори брзина : Исклучување од 1 до 7 : 0 чекори Switch1=НА : 1 чекори Switch2=НА : 2 чекори Switch3=НА : 3 чекори Switch4=НА : 4 чекори Switch5=НА : 5 чекори Switch6=НА : 6 чекори Switch7=НА : 7 чекори Постојат неколку прекинувачи=во исто време, големата вредност е стандард. DMX сигналот може да биде примен кога кодирање switch ЗАБАВА(10)-ИСКЛУЧУВАЊЕ(ВКЛУЧЕНО е setted 0). Работна температура : -20-60 2. Други функции на ветер за употреба : 1) Тестирање функција : десеттиот малку на кодирање прекинувачот е ЗАБАВА, што е вграден во функција копчето. Бруто тежина : 355g 8. Излезна струја : секој канал : 8 A 10. Сите го бирате кодот прекинувачи=НА државната на декодерот покажува : за тестирање на функционални ефекти на постепено се менува, брзината на промена е 7.

Главните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Карактеристики:
dmx led контролер
Применливи Светла:
LED извор, LED ленти,предводена ѕид за миење,ѕид Стакло и странични светла
Гаранција:
1year
Max. Оптоварување На Моќ:
288W
Wattage:
144
Далечински Растојание:
5-30 метар
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12-24V
Материјал:
Пластични
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
in
Број На Модел На:
мини led контролер
Осцилација фреквенција:
433M
Controled Метод:
поврзете се
Бренд Име:
Aixy

Избор на купувачот