.

.

2.4 G безжични RF Единствена Боја /температура на Бојата/RGB/RGBW/RGB+УПТ led 13-копче за допир тркала RF далечински контролер светлина

2.4 G безжични RF Единствена Боја /температура на Бојата/RGB/RGBW/RGB+УПТ led 13-копче за допир тркала RF далечински

DEN 500.00 DEN 724.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

43 /100000015 ДОЛАРИ 8.
Натпреварот упатство
Далечински натпревар со 2.
Долго време без далечински управувач, отстранете ја батеријата.4 G RF контролер, затемнување возачот, паметни светилка и панел контролор.
● Кога притиснете или допир операција е валиден (Ако светлината е исклучено), индикаторот ќе се прикаже црвено. кога го исклучите светлото, индикаторот ќе се прикаже црвено.
● Кога допир на боја, тркала, индикаторот ќе се прикаже иста боја.4 GHz безжична технологија, далечински растојание до 30m.
Безбедност на информации
1. Нежно се справи со далечински управувач, пазете се од паѓање.
● За да го продолжите траењето на батеријата, без допир или притиснете копче операција по неколку секунди,
допир тркала ќе внесете спиење држава, треба притиснете било кое копче за да се направи допир тркала се откажете од спиење држава.
● Секој далечински може да одговара еден или повеќе приемник.39 /100000015 -15.
● Усвојување на 2.
● Напојува батерија (2 x AAA). Избриши : вклучете светлина, исклучување, веднаш притиснете копче за вклучување/исклучување за 10-ти, избришете сите исти далечинското.
Натпреварот со контролер(натпревар без клуч), затемнување возачот или на smart светилка
1.99 /100000015
-26.98 /100000015 ДОЛАРИ 6. Повеќе зона далечински користите само зона копче за да одговара на секој зона на примачот. Натпревар : Кратко притиснете натпревар за скролување, во рамките на 5s, притиснете копче за вклучување/исклучување или зона копче на далечинското.

Главните својства

Копчето Број:
Бела, Црна
боја:
RT6, RT7, RT9, RT10
Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Применливи Светла:
led RGB/RGBW светла
Напон:
6V
Бренд Име:
YJBCo
Материјал:
Пластични
Далечински Растојание:
30
Max. Оптоварување На Моќ:
.
Controled Метод:
2.4 Ghz
Wattage:
.
Осцилација фреквенција:
50/60Hz
Карактеристики:
13-копче за допир тркала RF далечинскиот
Гаранција:
2
Режим На Конекција:
2.4 Ghz
RT6:
4 зона единствена боја на затемнување далечинскиот
RT7:
4 зона Боја температура далечинскиот
RT9:
4 зона RGB/ RGBW далечинскиот
RT10:
4 зона RGB+далечински УПТ

Избор на купувачот