.

.

Бесплатен Превозот 2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента светлина

Бесплатен Превозот 2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента светлина

DEN 767.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

4 GHz RGB Целосна Допирање Контролер Програма Листа :
Број
Режим
Осветленоста државата
Брзина на државата
1
Статички бела боја
Прилагодлив
Unadjustable
2
Бела боја, постепено се менува
Прилагодлив
Прилагодлив
3
Сите бои на постепена промена
Прилагодлив
Прилагодлив
4
Црвена/зелена/ сина три бои постепена промена
Прилагодлив
Прилагодлив
5
Седум бои скокнете за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
6
Три бои скокнете за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
7
Црвена/ зелена скокови за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
8
Црвено/сино скокови за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
9
Сино/зелено скокови за да ги промените
Прилагодлив
Прилагодлив
10
Бела боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
11
Бела боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
12
Црвена боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
13
Црвена боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
14
Зелена боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
15
Зелена боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
16
Сина боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
17
Сина боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
18
Жолта боја често трепка
Прилагодлив
Прилагодлив
19
Жолта боја блеска
Прилагодлив
Прилагодлив
20
Режим за циркулација
2. Еден далечински може да се контролира безброј контролори, но еден контролер може да биде само контрола, ПРЕДВОДЕНА од четири remotes (Max).
Комплет (remote и контролор) ќе престојува во првобитна состојба по код расчистување.
Исклучете го уредот, а потоа вклучете го повторно, и притиснете го копчето 5 еднаш (во рок од 3 секунди)
Моментот кога ќе ја видат светлината е вклучено.
Бесплатен Превозот 2.
Ве молиме повторно инсталирајте батерии, ако допир прстен се најде со ниска чувствителност.

Главните својства

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Материјал:
ABS
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Controled Метод:
PWM
Карактеристики:
допрете контролер
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
12-24V
Далечински Растојание:
20-30meters
Применливи Светла:
LED
Гаранција:
2 година
Max. Оптоварување На Моќ:
6A по канал
Осцилација фреквенција:
2.4 Ghz
Wattage:
6Ax3 channels
Број На Модел На:
ЛА-RGB
Работна температура:
-20~60℃
Напон:
DC12V/DC24V
Излез:
3 Канал
Максимална излезна струја:
6A (секој канал)
Поврзување на режимот:
заеднички анодна
Сертификати:
CE, ROHS
Пакување големина:
L105mm*W65mm*H43mm
Приемниот опсег:
20-30meters
Контрола на светла:
rgb led лента
Копчето Број:
Целосна допирање

Избор на купувачот