.

.

Milight 2.4 G RF LED Контролор за Безжични RGB RGBW RGB УПТ Контролер Со LED Smart Телефон СТАН Контрола За SMD 5050 3528 LED Лента

Milight 2.4 G RF LED Контролор за Безжични RGB RGBW RGB УПТ Контролер Со LED Smart Телефон СТАН Контрола За SMD

DEN 570.00 DEN 600.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Milight 2.4 G RF LED Контролор за Безжични RGB RGBW RGB УПТ Контролер Со LED Smart Телефон СТАН Контрола За SMD 5050 3528 LED Лента
Точка Име : LED Лента Контролер
Модел Бр. : FUT043/FUT044/FUT045
Работен Напон : DC12 V-24 V
Излез Max : 6 A/Канал
Вкупно : Излез Max : 15 A
Работна Температура : -20~60 степен
Макс Контролирање на Далечина : 30 M
Излез Конекција : Заедничка Анодна
Големина : 37*28*97mm
Поврзете LED Лента : RGB : RGB Лента Само
RGBW : RGB,RGBW,RGBWW LED Лента
RGB+CCT : RGB, RGBW, RGBWW и УПТ LED Лента
FUT043 RGB
FUT044 RGBW
FUT045 RGB+УПТ

Главните својства

Копчето Број:
FUT043 RGB, FUT045 RGBCCT, FUT044 RGBW
Тип На Објект:
RGB Controler
сертификација:
CQC,CCC,RoHS
Режим На Конекција:
За RGB/RGBW/RGBCCT LED Лента Светлина
Max. Оптоварување На Моќ:
288W
Далечински Растојание:
30m
Напон:
12-24V
Wattage:
6A/Channel
Бренд Име:
TiaoChongYi
Применливи Светла:
5050 3528 LED Лента
Материјал:
ABS Пластика
Гаранција:
2 години
Број На Модел На:
FUT043 FUT044 FUT045
Извор На Енергија:
DC
Карактеристики:
мини RGB milight контролер
Controled Метод:
Wifi Тајмер Контрола

Избор на купувачот