.

.

ZOCAI Вистински 18K Розово Злато (Au750) Вистински 0.02 КТ I-J / SI Круг Намали Дијамант Жените Прстен W06266

ZOCAI Вистински 18K Розово Злато (Au750) Вистински 0.02 КТ I-J / SI Круг Намали Дијамант Жените Прстен W06266

DEN 13954.00 DEN 15167.52

Износ
Во форма достапна за нарачката


Бренд Име : ZOCAI
Модел Бр. : W06266
Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печат
бело злато / роуз златен/ жолт злато достапни
Објектот тежина : Околу.1.7 g
Сертификат : GIC (основен) или NGTC
Ако сакате ГИА сертификат, ве молиме контактирајте со нас.
=================================
Главниот камен тип : 100% Вистински Дијамант
(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)
Главниот камен тежина : 0.02-КАРАТНО
Главниот камен парчиња : 10 КОМПЈУТЕРИ
Главниот камен боја : I-J
Главниот камен јасност : SI
Главниот камен намалување на : Круг
=================================
Страна камен тип : Никој
Страна камен тежина : /
Страна камен парчиња : /
Страна камен боја : /
Страна камен јасност : /
Страна камен намалување на : /

Главните својства

Прстен Големина:
4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Број На Модел На:
W06266
Бренд Име:
ZOCAI
CertificateType:
GIC
Поставување Тип:
Рамки Поставување
Дијамант Карат Тежина:
0.02-КАРАТНО
Пол:
Жените
Метал Печат:
18k
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
дијамант
Обликотшема:
Круг
Стил:
Тренди
Повод:
Годишнина
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Бели Дијаманти Боја:
I
Дијамант Јасност:
SI1
Дијамант Намали:
Многу добро

Избор на купувачот