.

.

DC12V 8 CH 8CH Радио Контролер RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 315/433 Mhz Предавател и Приемник 3060

DC12V 8 CH 8CH Радио Контролер RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 315/433 Mhz Предавател и Приемник

DEN 984.00 DEN 1092.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Singal интер-lock-Притиснете го копчето 3 за да дознаете D. Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА, олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Пакет се Вклучени : 1 x Приемникот 1 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
. Притиснете го копчето за учење копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка едно време и исклучување. Јасно Шифри Чувајте притискање на учење копчето за околу 20 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани. Примачот
Канал : 8 CH
Контрола Видови : Смениш, Еден, Latched
Декодирање : Учење кодот
Напојување (Оперативен Напон) : DC12 V
Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC
Држава тековни : ≤6m A
Доби чувствителни : >=-105 d Bm
Температура : -40'C ~ +80'C
3. Сигнал авто-заклучување-Притиснете го копчето 1 за да го научат,секој CH е независна. 1-6ch авто-заклучување,7-8ch не-lock-Притиснете копчето 4 за да го научат.
DC12 V 8 CH 8 CH Радио Контролер RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 315/433 Mhz Предавател и Приемник 3060
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls остави порака во рамките на својата цел, ви благодариме!
Спецификација :
1. Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Функцијата за Учење Кодови Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите.

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Бренд Име:
MITI
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
Нови

Избор на купувачот