.

.

F26-C3(вклучуваат 1 предавател и 1 приемник)/кран Далечински Управувач /безжичниот далечински управувач /Uting далечински управувач Префрлате

F26-C3(вклучуваат 1 предавател и 1 приемник)/кран Далечински Управувач /безжичниот далечински управувач /Uting

DEN 7680.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Изградба далечинска контрола
а.3 и да ги НЕМА.3 и да ги НЕМА.
ПРИМАЧОТ - F23
Во текот 4.10 еден чекор pushbuttons (исклучено БР.
Примачот : F23-RXC
Апликации
Врати, влезот, гејтс, winches, пумпи, crushers, осветлување, подвижни ленти, хидраулика итн
Работна фреквенција
315 MHz
Високо-фреквентни канали
80
Уникатен кодови
4.4 butto
F23 серија
Комплет за заштита класа е IP 65
Ниска потрошувачка на 2 АА батерии траат до 2 месеци
Работата функции може да се постави со F-23 софтвер (компатибилен со WIN98 / ME / 2000 / XP)
Контрола на растојание и до 100 метри
Корисници се со вграден-антена (приемникот може да биде инсталиран со дополнителна опрема : пасивен антена)
Нови флексибилен дизајн за само-да се собираат и поставување на
Повеќе безбедноста на hamming код и 32 бита уникатна ID за кодови
Температурата опсег : -40°C~ +85°C
Нови флексибилен дизајн на кориснички контакт излези на индустриски далечински управувач.3 милијарди уникатен идентификациски код
б.3 и да ги НЕМА.4 копчиња)
11 команди
Со батериски напон предупредување уред, моќта е отсечен за време на ниска моќ.
Копчето за вклучување може да се постави за да започнете,.
Безбедност копчето за вклучување за да се спречи од неовластена корисник
Нагоре/надолу, исток/запад, север/југ може да се постави како да меѓусебна инхибиција или не.други напојување може да се прилагоди
Потрошувачка на енергија
20~400m На
Заштита
IP65
Температура
-40°C~ +85°C
Контрола на далечина
Прибл. Индустриски радио далечински управувач е се применуваат за mechinery опрема, како кран, надземни кран, кула кран, лифт loader итн Изградба далечинска контрола
а.3 милијарди
Напојување
Примачот на моќ : 16-65 VAC/DC,65-440 VAC-DC.

Главните својства

Напон:
380V, 24V, 220V, 36v
Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CE,CCC
Гаранција:
--
Бренд Име:
SORO
Број На Модел На:
Подигнете ја воочи големината и ја воочи големината и Електрични ја воочи големината и со безжичен далечински con
Карактеристики:
Висок квалитет
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
најмалку 50 m

Избор на купувачот