.

.

Новиот дизајн поволна цена 40*11.8 MM IR Инфраред Тело Сензор Модул Интелигентни Светлина, Движење Сензори се Префрлите со висок квалитет

Новиот дизајн поволна цена 40*11.8 MM IR Инфраред Тело Сензор Модул Интелигентни Светлина, Движење Сензори се

DEN 474.00 DEN 498.72

Износ
Во форма достапна за нарачката


Новиот дизајн поволна цена 40*11.8 MM IR Инфраред Тело Сензор Модул Интелигентни Светлина, Движење Сензори се Префрлите со висок квалитет
Карактеристики :
Инфрацрвена технологија базирана автоматски сензор за движење switch.
Automatic го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ додека откриен доаѓаат луѓе или лево.
Автоматски заклучена во денот време за да се заштеди енергија.
Лесен за инсталација или заменете го постоечкиот прекинувач.
Добро решение за заштеда на енергија.
Спецификации :
Напон : Влез : DC 12 V
Оптоварување тековната : 3А
Откривање спектар : во рок од 3 метри;
Откривање Агол : 120 степени;
Големина на : 40*11.8 MM
Нето тежина : 0.12 Kg/еез
Сертификација : CCC,CE,Ro HS
Гаранција : 1 ГОДИНА
Примена : Тоа може да се користи со било led лента,лер флексибилни газа и led кабинет Пакетот вклучува : 1 x IR Сензор Префрлате

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
УЛ,CE,CCC,RoHS
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Карактеристики:
IR Сензор за Светлина
Гаранција:
1 години
Број На Модел На:
LMXA100
Бренд Име:
Aixy
Тежина:
0.12kg
Карактеристики:
Инфрацрвени сензори
Број На Модел На:
LMXA100
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Сетилните растојание:
3M
Напон:
12V
Материјал:
Алуминиум + ПММА
Уреди со покажувач на агол:
120 степени
Големина:
40*11.8mm

Избор на купувачот