.

.

5pcs/многу сензор switch WF-LC20-LC Изграден во ПИР сензор за движење светлина swicH допир switch за led barl/лента светлина мебел светлина

5pcs/многу сензор switch WF-LC20-LC Изграден во ПИР сензор за движење светлина swicH допир switch за led barl/лента

DEN 1557.00 DEN 1639.20

Износ
Во форма достапна за нарачката


5pcs/многу сензор switch WF-LC20-LC Изграден во ПИР сензор за движење светлина swic H допир switch за led barl/лента светлина мебел светлина
Карактеристики :
Тоа може да биде ues Со било алуминиум LED лента светла, LED флексибилни светлина лента, предводена мебел кабинет светилка.
Кога индукција се префрлите на амбиентниот illuminance е помал од одреден осветлување (3 Lux) (може да се изменуваат),
отворање на контролорот, LED светла нагоре;
кога животната средина осветлување е помалку од (20lux) (уредувачки),
затвори контролер led оди надвор.
Спецификации :
Светлината интензитетот на осветлување : 3 LUX~20 LUX
Модел : WF-LC20-VC
Текст : DC12 V
Оптоварување тековната : 3А
Боја : Бела
тежина : 0.12 KG
Пакетот вклучува :
5 X Light Sensor Префрлате

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC,CE,RoHS,УЛ
Бренд Име:
Aixy
Карактеристики:
Сензор за светло се Префрлите
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Гаранција:
1 години
Број На Модел На:
LMX400
Тежина:
0.12kg
Карактеристики:
сензор за светло се префрлите
Број На Модел На:
LMXA400
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Влезен Напон:
12v
Материјал:
Алуминиум + ПММА
боја:
Бела
Функција:
сензор за светло се префрлите
Место:
Кина

Избор на купувачот