.

.

TY 1675 Најдобар снабдувач 3V~24V црвена/зелена/блу/портокал/жолта/бела LED прекинувач со 1pin Dupont конектор

TY 1675 Најдобар снабдувач 3V~24V црвена/зелена/блу/портокал/жолта/бела LED прекинувач со 1pin Dupont конектор

DEN 2184.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Во близина на 10-годишно искуство во производителот Метал Pushbutton Прекинувачи, повеќе од 5 години искуство на извоз. Ние го цениме нашите клиенти толку многу.
притисни копче за префрлање со конектор
Повратни информации : push копчето прекинувач со конектор
Ние ТОПЛО го цениме вашиот позитивен фидбек. И тоа, исто така, може да биде во различни бои на ЛЕР. Процесот на производство е во согласност со ISO9001. Брза водечките време е 3-10days( 1kpcs-100kpcs), 25-30days. ( 100kpcs-1000kpcs)
8.Моторни
5.Машина алатка
6. Она што LED боја (Црвена,зелена,жолта,портокалова,сина,бела или виолетова )би ви се допаѓа?
Answer : ___________________________ Note : Ние ќе брод 12 VDC Сина боја ако не информира нас, ви благодариме за вашето внимание!
Параметар : push копчето прекинувач со конектор
Најдобар снабдувач 3 V~24 V црвена/зелена/блу/портокал/жолта/бела LED прекинувач со 1pin Dupont конектор
Спецификации :
1) Водоотпорен pushbutton префрлате
2) Монтажа дијаметар : 16mm
3) Раководителот облик : Рамни круг
4) Работењето тип : Еден
5) Терминал напишете : PIN терминал
Пакување & Испорака
Пакување : push копчето прекинувач со конектор
1 : Неутрален пакување : пластична кеса за стоки+ внатрешен кутија меур+ внатрешен кутија +картон
2 : По клиенти барање, но цената е различен со неутрален пакување
3 : Картон големина : 30*25*30
4 : 50 парчиња/кутија,10boxes/картон
Превозот : push копчето прекинувач со конектор
1. притисни копче за префрлање со конектор
Заеднички опис за метал push копчето прекинувач : push копчето прекинувач со конектор
(1) Еден :
Кога ќе им помогнам switch, а потоа се движи прстот, actuator ќе се врати во првобитната положба. :
Нормално Отворен коло
(4) N.Разни електрични притисни копче за префрлање со конектор Компанија Информации
Нашата компанија Вовед : push копчето прекинувач со конектор
1. Тоа е запечатена да IP67 рејтингот.

Главните својства

боја:
12V Сини LED, 12V Зелена LED, 12V Портокал LED, 12V Црвени LED, 12V Бела LED, 12V Жолти LED, Други
Тип На Објект:
Прекинувачи
Гаранција:
2 година
тековната:
3A
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
IB16A-P10Y-E 4 конектори
Бренд Име:
ABBEYCON
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Избор на купувачот