.

.

Обичај Mural Позадина 3D Цртан филм Планета во Сончевиот Систем Фото Позадина Детска Соба Спална соба Ѕидното Сликарство Дневна Соба Ѕид Хартија

Обичај Mural Позадина 3D Цртан филм Планета во Сончевиот Систем Фото Позадина Детска Соба Спална соба Ѕидното

DEN 455.00 DEN 890.88

Износ
Во форма достапна за нарачката

Водоотпорен Свила Платно
3.77 Квадратни метри . Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, ќе се даде приоритет на испорака. Во меѓувреме марка на вашиот детали ѕид големина под цел.
Ако го напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. 3 D Ослободување
4.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот. Површина : (2. Ве молиме да користите владетел и нож за да се намали позадината во средината на преклопување дел. Користете нож за да се намали од вишокот на дел околу штекер.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 3m ширина и 2. Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper. Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка. Залепете го на ѕидот и употреба на нож за да се намали од вишокот дел и користете крпа за да се исчисти лепак overflow.5 cm(H) (4'7" x 2'4") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука.

Главните својства

Димензии:
1 M2
Стил:
за деца
Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Тип:
Текстилни Позадини
Употреба:
Децата' Соба
Шема:
Yes
Број На Модел На:
MU384

Избор на купувачот