.

.

20pcs/многу EC16 енкодер 24 locaon број 24 пулсот точка вратило должина 20MM дигитални potenometer

20pcs/многу EC16 енкодер 24 locaon број 24 пулсот точка вратило должина 20MM дигитални potenometer

DEN 1185.00 DEN 1247.04

Износ
Во форма достапна за нарачката


Електронски дистрибутер специјализираат во продажбата на различни увезени електронски компоненти, како што се , , , и други увезени брендови poten ometer, моторни poten ometer, ротари switch, копче за префрлување, допрете го прекинувачот, кодирање прекинувач, switch, се префрлат, да се префрлате прекинувач, прекинувач, рокер прекинувач, detec на прекинувачот, микро прекинувач, SMD SWITCH, променливи кондензатори и други електронски компоненти.

Главните својства

Температурата На Работа:
C
Број На Модел На:
ec16
Номинална моќност:
W
Max. Оперативен Напон:
V
Тип:
Ротари Potentiometer
Отпор Толеранција:
%
Состојба:
Нови
Технологија:
Potentionmeters
Potentiometer Тип:
Органски Цврсти Potentiometer

Избор на купувачот