.

.

VariCore VTC6 3.7 V 3000mAh батерија Li-ion батерија 18650 за Sony US18650VTC6 30A континуирано празнење+DIY никел парче

VariCore VTC6 3.7 V 3000mAh батерија Li-ion батерија 18650 за Sony US18650VTC6 30A континуирано празнење+DIY

DEN 246.00 DEN 351.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

Батеријата детали за производот : Име : Vari Core Модел : US18650 VTC6 Оценет капацитет : 3120m Ah Оценет капацитет : 3000 m Ah Оценет напон : 3.6 V Максимално полнење напон : 4.25 V напон Исклучување : 2.0 V Континуирано максимално полнење на струјата : 5.0 Плус Максимално полнење на струјата : 6.0 Континуирана максимална испуштање струја : 30 A Тежина : 46.6 +/- 1.5 g Дијаметар : 18.40 ± 0.15 / -0.20 мм Должина : 66.00 +/- 0.2 мм Мерки на претпазливост : Не преоптоварување / преоптоварување Полнење на празната батерија (статички напон ~ 3.6 V) како е можно поскоро. Така што литиум јонска батерија во вршењето на државата ќе доведе до до неповратно оштетување (капацитет / циклус загуба) предизвикувајте краток спој (ќе биде голем тековен) Не гори

Главните својства

боја:
1PCS, 2 ПАРЧИЊА, 3PCS, 4PCS, 6PCS, 8PCS
Поставете Тип:
Само Батерии
Бренд Име:
VariCore
Број На Модел На:
US18650 VTC6
Тип:
Li-Ion
Батеријата Број:
1--8PCS
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Големина:
18.4*66m

Избор на купувачот