.

.

Кина направи 3 инчен термички приемот печатач USB интерфејс бил печатење машина за поддршка на повеќе компјутер, за печатење

Кина направи 3 инчен термички приемот печатач USB интерфејс бил печатење машина за поддршка на повеќе компјутер,

DEN 2189.00 DEN 2304.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

75 mm (Прилагодливи со команди)
Колона број
58mm хартија : Буквите A - 32 колони/Font Б - 42 колони/
Кинески,традиционален Кинески - 16 колони
Карактер големина
ANK,Фонт На:1.6 НА
Парични фиока излез
24 V DC/2 A
Физички карактеристики
Тежина
0.
Кина направи 3 инчен термички приемот печатач USB интерфејс бил печатење машина за поддршка на повеќе компјутер, за печатење
Функција
l Точка Име:Термички Приемот Печатач
l Погоден за сите типови на комерцијални мало ПОС системи
l Светлина во тежина и паметни, во форма
l Висок квалитет на печатење и ниски трошоци
l Ниско ниво на бучава и високо-брзински печатење
l Поддршка парични фиока возачот
l Поддршка авто машина хартија
l Лесно за хартија инсталација, Лесно одржување и одлична структура
l Ниска потрошувачка на енергија и ниски оперативни трошоци ( Не Панделки или Мастило касети )
l Модерен дизајн, Раскошни квалитет
l Високи перформанси
l Поддршка на Логото преземете и печатење
l Меѓународен јазик
l поддржуваат USB интерфејс
l Поддршка на Windows(Win10/ WIN7/WIN8/Vista/XP/2000)Ubuntu 12.88 KG
Димензии
180×135×135mm (D×W×H)
Животната Средина Барања
Работна околина
Температура (0~45) влажност(10~80%)
Складирање на животната средина
Температура(-10~60℃) влажност(10~80%)
Сигурност
Печатач главата живот
50КМ
Авто машина
Yes
.

Главните својства

Бренд Име:
HSENGPRT
Интерфејс Тип:
USB
Стил:
Црна и Бела
Хартија Храна Режим:
Автоматско и рачно
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
12ppm
Број На Модел На:
ХС-KL80U
Употреба:
термички печатач
Црна Брзината На Печатење:
130mm/s
Max. Резолуција:
203dpi
Потрошен Тип:
Термичка Хартија
Почетен Датум:
До 2015
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Тежина:
2.5kg
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Примена:
За Комерцијални
Тип:
термички печатач
Макс. Големина На Хартија:
58mm
Големина:
180*135*135mm

Избор на купувачот