.

.

4PK Тонер за Ресетирање на Чипови ЗА RICOH Aficio СП C220 C221 C222 ПЕЧАТАЧ ДОДАТОК

4PK Тонер за Ресетирање на Чипови ЗА RICOH Aficio СП C220 C221 C222 ПЕЧАТАЧ ДОДАТОК

DEN 612.00 DEN 719.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

4 PCS Тонер за Ресетирање на Чипови За Ricoh Aficio СП C220 C221 C222 тонер кертриџ Објект состојба : Новиот Тип на Производ : слики одделение чипови Направени во : ХОНГКОНГ Оригиналниот/Генерички : НЕ-ОЕМ не се направени од страна на Ricoh Страница Принос : 15000 страници во Боја : Црна,Цијан,Жолта,Megenta Објект тежина : 0.02 KG Работи за : за Ricoh Aficio СП C220 C221 C222 ОПИС :
Компатибилен за Ricoh Aficio СП C220 C221 C222 тонер кертриџ (тонер) единица ресетирате чип
На тонер касети имаат компјутерските чипови кои се потребни за да бидат заменети по refilling на касети. Ресетирање чипови може да се користи со вашиот постоечки касети, така што можете повторно да ги користите и да заштедите пари.
ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД :
Нашите Чипови се наменети да биде заменет на функционална касети. Ако, пред да го замени чип или рефил на касети, вашиот патрон е веќе печатење со ленти, smudges или линии, вашиот патрон е во основа веќе неисправни или излагање знаци на дефект.Замена на чип или refilling на касети ќе не доведе назад во живот. Исто така, ве молиме да не го замени чип кога тонер кертриџ нема доволно тонер прав во тоа. Тоа ќе изгори чипови ако инсталирате кога има се помалку од 20% од тонер во прав.
Пакетот вклучува :
1 x Синозелена Тонер чип 2000 страници
1 x Магента Тонер чип 2000 страници
1 x Жолта чип 2000 страни Тонер
1 x Црн Тонер чип 2000 страници

Главните својства

Бренд Име:
CaoDuRen
Тип:
Други

Избор на купувачот