.

.

Елени животинско сценографијата сликарство смета отпечатена на платно DMC 11CT 14CT колекции DMS кинески Крстот Бод везови везана Сет

Елени животинско сценографијата сликарство смета отпечатена на платно DMC 11CT 14CT колекции DMS кинески Крстот

DEN 453.00 DEN 767.04

Износ
Во форма достапна за нарачката

71
/set US $ 5. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект.17
/парче
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Ви благодариме за вашето разбирање.59
/set US $ 7.60
/set US $ 6. 100% еколошки памук.01
/set US $ 8. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод.71
/set US $ 4. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација.71
/set US $ 5.60
/set US $ 5.69
/set US $ 5.59
/set US $ 5.07
/set US $ 4.
Опис : Големина(W*H) : 33cm*42cm ( 14 CT ), 42cm*53cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 41 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод.94
/set US $ 5.35
/set US $ 4.40
/set US $ 5. 100% Сосема нов.09
/set US $ 5.03
/set US $ 4. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling.56
/set US $ 7. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.28
/set US $ 10.21
/set US $ 5.39
/set US $ 8. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.28
/set US $ 6.50
/set US $ 3. Користете растворливи заштита на животната средина материјал.57
/set US $ 7.

Главните својства

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Стил:
Европски и Американски Стил
Бренд Име:
Радост Недела
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PVC кеса
Ткаенина Тип:
Памук
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Број На Модел На:
DA064

Избор на купувачот