.

.

Мачка На Кошница DMC Крстот Бод Ткаенина Кинески Смета Крстот Бод Шема Крстот Бод Комплет Везови Крст Поставено Слика

Мачка На Кошница DMC Крстот Бод Ткаенина Кинески Смета Крстот Бод Шема Крстот Бод Комплет Везови Крст Поставено

DEN 327.00 DEN 594.72

Износ
Во форма достапна за нарачката

- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.
Мачка На Кошница DMC Крстот Бод Ткаенина Кинески Смета Крстот Бод Шема Крстот Бод Комплет Везови Крст Поставено Слика
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал.- 11 CT Печатени Шема
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
Големина (W*H) : 32 Cm*30cm (14 CT)
41 Cm*38 Cm (11 CT)
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. 100% еколошки памук.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.

Главните својства

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PP

Избор на купувачот