.

.

CRT-7 R407c 2TR капацитет на ладење термичка експанзија вентил со лемење врска наменета за топлинска пумпа апликации.

CRT-7 R407c 2TR капацитет на ладење термичка експанзија вентил со лемење врска наменета за топлинска пумпа апликации.

DEN 1081.00 DEN 1137.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

ве молиме дефинирате ладилни кога ќе се постави цел.
На термичка експанзија вентил (често скратено како TEV, TXV, или TX вентил) е компонента во ладење и климатизација системи кои го контролира количеството на ладилни проток во испарувачот а со тоа и контролата на superheating во штекер на испарувачот. Термичка експанзија вентили често се нарекуваат generically како "премерување уреди". TXVs се наменети за широк спектар на климатизација, ладење, топлински пумпи и чилер апликации.

Главните својства

Тип:
Одвлажнување Делови
Број На Модел На:
CRT-7

Избор на купувачот