.

.

Оригиналниот 6015 AFB0605HB 5V 0.45 НА 6CM 6 cm вентилаторот за ладење 2 линии

Оригиналниот 6015 AFB0605HB 5V 0.45 НА 6CM 6 cm вентилаторот за ладење 2 линии

DEN 432.00 DEN 480.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Податоци листа AFB 60x60x15 MM
AFB0605 HB
Производ фото 60 x 60 x 15 Серија Други релевантни документи Производ тренинг модул Фан Options Ro HS информации DC Фанови Ro HS Сертификати за Усогласеност стандард пакување 210 категорија Фан, термичка управување семејство DC фан серија AFB Напон - номинална 5 VDC Големина / големина на Плоштад - 60mm долго 60mm x висока x 15mm широк струење 15.4 CFM (0.435 м? / Мин) Статичен притисок 0.155 инчен вода колона (38.6 Ап) Имајќи тип Топката Фан тип Цевка тип карактеристика на бучава 32 d B (A) Моќност (W) 1.50 W ВРТЕЖИ 4000 ВРТЕЖИ во минута Престанок 2 доведе тежина 0.097 lb (44 г) Оперативни температури - Номинална струја 0.300 напон спектар 4 ~ 6 VDC Животен век - Материјал - рамка пластика

Главните својства

Бренд Име:
HUAERXINDIAN
Примена:
Компјутер Случај
Линии:
3 Линии
Број На Модел На:
Фановите
Тип:
Фан
Heatsink Материјал:
Пластични
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
ПРОЦЕСОРОТ
Бучава:
17dBA
Фан Големина:
80x80x25mm
Пакет:
Yes
Волумен На Воздух:
45CFM
моќност:
1.2 W
Имајќи:
Две Топката Имајќи
Моќ Интерфејс:
3pin/4pin
Фан Живот:
50000 часа
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
2500RPM

Избор на купувачот