.

.

3 76mm 4-Ply Директно Силиконски Црева Интеркулер Спојка Цевка Цевка ЦРНА За Lexus RS200 SXE10 IS200 1998-2005 HU-ESS0R76

3 76mm 4-Ply Директно Силиконски Црева Интеркулер Спојка Цевка Цевка ЦРНА За Lexus RS200 SXE10 IS200 1998-2005

DEN 103.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ние само го продаде стил и квалитет, Ние го продаде Orignal EPMAN Бренд. 2, Прилагодени на брендот треба да плати дополнителни трошоци : 30 за едно лого .5 PSI)
Работна Температура
-76°F (-60°C ) до +500°F (+260°C)
100% Вистински висок квалитет со Силиконска Црево
Ве молиме да се купи со доверба, ако имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас, 100% задоволни услуги на клиентите загарантирани!
Апликација за Универзален
Основни замена, Обичај Турбо, Supercharger полнење цевки се постави, обичај компресор, влезот за turbocharged и supercharged автомобили, возила, бродови и сл. П 10 PCS нагоре.
Сите предмети се Сосема Нови освен ако не е поинаку наведено на листата.5 мм, 4 ply армирано
Големина на толеранција
+/-0.
Внимание
Ве молиме имајте на ум : Овој објект не е погоден за гориво или масло за пренос
Боја
Црна со Виолетова
Забелешка : 1, Друга боја треба М.
Гаранција
1 година гаранција против производство на дефект.5 mm
Пука Притисок
2 Mpa
Работен Притисок
0. П 10 PCS нагоре. Професионалната инсталација се препорачува. 3, Цевки надворешниот и внатрешниот боја не е исто М. Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате.
Што се купување на 100% Сосема Нов на :
EPMAN 3" 76mm 4-Ply Директно Силиконски Црева Интеркулер Спојка Цевка Цевка ЦРНА За Lexus RS200 SXE10 IS200 1998-2005 HU-ESS0 R76
Име
Универзална Директно Силиконски Црева, Црн
Внатре Дијаметар
3 инчи или 76 mm
Должина
3 инчи или 76 mm
Дебелина на ѕид
4. Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци.

Главните својства

Објектот Дијаметар:
00inch
Тип На Објект:
Turbo
Име На Модел:
HU-ESS0R76
Специјални Функции:
Универзална
Објектот Должина:
00inch
Материјал Тип:
силиконски црева
Објектот Висина:
00inch
Зафатнина:
1.2-2.5 Т
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Тежина:
0.2kg
Година:
88-10
Објектот Ширина:
00inch
Бренд Име:
EPMAN
Нема. на Цилиндри:
Универзална
SPOUT ID:
76mm
Име На Модел:
EP-ESSOR76
is_customized:
Yes
МЕСТО НА ORIIGNAL:
Тајван
Функција:
внесувањето воздух
Дебелина:
4.55 mm, 4 ply армирано
Работен Притисок:
0.3 Mpa (43.5 PSI) да 0.9 Mpa (130.5 PSI)
боја:
Црна со Виолетова
Состојба:
Нови
Автомобил Производител:
Универзална

Избор на купувачот