.

.

Лофт Гроздобер Индустриски Водоотпорен Отворен Стакло Лустери Лозје, Вила Градина Балкон Сала Европа Стил Pendant Осветлување

Лофт Гроздобер Индустриски Водоотпорен Отворен Стакло Лустери Лозје, Вила Градина Балкон Сала Европа Стил Pendant

DEN 2113.00 DEN 2976.00

Износ
Во форма достапна за нарачката


Опис : Ова Отворено Droplight со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за трпезарија, дневна Соба, балкон, лоби, aisle или декорација. На внимателно стокмено Виси Droplight Тела ви овозможува да се создаде енергетски расположение и чувство на нордиските шарм во вашиот дом. Додадете жив шарм на секој простор со овој Виси Droplight. Примена : трпезарија, дневна соба, балкон, лоби и aisle Функции : Дома осветлување, Комерцијални осветлување, Декоративни осветлување извор на Светлина : E27 Led Светло*1 Материјал : Стакло . алуминиум Напон : 110-240 V Зрачењето Област : 10-25m2 Боја : Црна.Бронза Големина(Кол.*H) : S : 180*330 ММ М : 225*385 ММ L : 280*435 ММ(прибл.) Пакет се Вклучени : 1 X Droplight(Сијалица не е вклучена)

Главните својства

боја:
Црна, Бронза(Злато), Црвена Бакар
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
УЛ,CE,CCC
Стил:
Европа
Бренд Име:
ВО СОЧНИ
Карактеристики:
американската гроздобер
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Заврши:
Алуминиум Печење
База Тип:
E27
Diffuser:
Алуминиум легура
Број На Модел На:
MB60
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
5 година
Е dimmable:
No
Напон:
110-240V
Употреба:
Индустриски
Заштита Ниво:
IP67
Е Светилки Вклучени:
No

Избор на купувачот