.

.

Бесплатен Превозот AVR R448 алтернатор копија internation бренд одговараат за секој бренд

Бесплатен Превозот AVR R448 алтернатор копија internation бренд одговараат за секој бренд

DEN 4807.00 DEN 5462.40

Износ
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот AVR SX460 алтернатор копија internation бренд одговараат за секој бренд
Answer : ___________________________ Note : Оваа цена е Копија Бренд AVR. Те молам кажи ми ако ти треба оригиналот.
спецификации
нормално AVR снабдување со моќност : 2 помошни
windings(X1,X2,и Z ,Z2)
Шант набавка : 150v -50/60 Hz
Номинална преоптоварување струја : 10 A,10-ти.
Електронски изградена-во (преоптоварување,краток спој,и губење на
сензори)заштита : lf побудување тековната крева над 10
Засилувачи за повеќе од 10 секунди,побудување на струјата ќе
капки автоматски да за 1 A.
За да го ресетирате AVR заштита,генератор мора да се прекине(или
со намалување на напон на AVR).
Заштита на моќ влезови со осигурувачи Ф1
Напон уреди со покажувач : 5 VA изолиран трансформатор со влез
напон чешми во :
Терминали 0-110v =95 до 140 v
Терминали 0-220 v =170 до 260 v
Терминали 0-380v =340 да 520v
Излезниот Напон на вредноста со користење тенџере P2
Други уреди со покажувач на напони со користење на приспособувањето на други
трансформатори
Тековната уреди со покажувач(паралелна работа)КТ 2.5 ВА класа 1
средно тековната xxx/1(изборен).
Прилагодување на quadrature droop со тенџере P1
Под-брзина (U/F) и LAM заштита : за колено
фреквенција прилагодливи употреба P4
Побудување над моменталното прилагодување употреба P5 : 4.5 да 10 A
за 50/60 Hz (U/F) избор употреба скокач ST3.

Главните својства

Бренд Име:
ручек моќ
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
R448
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)

Избор на купувачот