.

.

Бесплатен Превозот AVR R250

Бесплатен Превозот AVR R250

DEN 5018.00 DEN 5702.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Answer : ___________________________ Note : Оваа цена е копија Бренд AVR. Те молам кажи ми ако ти треба оригиналот. ШАНТ побудување систем
На ШАНТ побудување алтернатор е авто возбуден со Р 250 напонски регулатор.
Регулаторот контроли на побудување тековната според алтернатор е излезен напон. Со многу едноставна замисла, на ШАНТ побудување алтернатор нема краток спој капацитет.
Карактеристики
Напонот пропис : околу ± 0,5 %.
Снабдување палета/напон, детекција 85 до 139 V (50/60 Hz).
Брзиот одговор време (500 мб) за минливи напон варијација амплитуда од ± 20 %.
Напон подесувањето P1.
Стабилност поставување P2.
Снабдување заштитени со 8 осигурач, бавно акција (поддржува 10 за 10 секунди).

Главните својства

is_customized:
Yes
Бренд Име:
ручек моќ
Број На Модел На:
R250
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)

Избор на купувачот