.

.

8 инчен 800X600 RS232/RS485/TTL LCD монитор модул за индустриска контрола

8 инчен 800X600 RS232/RS485/TTL LCD монитор модул за индустриска контрола

DEN 11760.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

3 cm
Додатоци
Адаптер, VGA кабел, USB допир кабел,вградени шрафови,прирачник за корисникот,
гаранција картичка
Цртеж
Сертификати
Нашите Услуги
Pls да ни кажете на вашите барања во детали,
Вашата цел заслужува да биде прилагодена со не MOQ барање !
.
Модел : SL08
LCD панел
Панел големина
8"
Резолуција
800*600 ( 1024*768 опционално)
Размерот
4 : 3
Поддршка Боја
16. Ултра-тенок пред рамки 3мм, идеален за вградена монтажа. Усвојување на мулти-поени PCAP екран на допир панел , високо чувствителни и брза реакција.
Карактеристики :
1. Индустриски LCD панел, широк агол на гледање, висока nits, вистинската боја.
VESA монтажа
75×75mm
IP одделение
преден панел IP65 водоотпорен
Опкружување При Работа
Температурата Опсег
оперативни : -10 до 60°C, чување : -20 до 80°C
Релативната влажност
оперативни : 10% до 80% , складирање : 5% до 90%
Пакување Детали
Производ Димензија
22. Пред рамки алуминиум легура брусен метал занает, лесна дизајн, водоотпорен и dustproof . Високи перформанси плоча, 7x24 континуирано работење.7 M бои
Осветленоста (cd/m2)
400+
Сооднос на контрастот
1000 : 1
Агол на гледање
80°/80°/80°/80° (R/L/U/D)
Екран на допир панел
Тип На Екран Осетлив На Допир
Проектот Осетлив на Допир (10 поени )
Површинска Цврстина
7 H
Luminousness
90%
Допир Интерфејс
USB (RS232 опционално)
Допрете време на одговор
2ms
Работен Век
>50 милиони пати
Допрете options
(5 жици restive допир, IR допир опционално)
Сигнал Порти
VGA
1×VGA
DVI
1×DVI
HDMI
1×HDMI
Audio in/out
факултативна
Напојување
Надворешно Напојување
AC 100 - 240 V , 50-60 Hz
Работен напон
DC 12 V
Потрошувачка на енергија
≤35 W
Куќиште
Материјал
Алуминиум Легура
Боја
Црна, бела, Сребро.

Главните својства

Пакет:
Yes
Тип:
Индустриски Следење
Бренд Име:
badgleymischka
Големина На Дисплеј :
8 инчен
Контрастот:
1000
Резолуција:
800*600
Осветленоста:
450 cd/m2
Интерфејс :
VGA/DC PORT/RS232(Друга опција
Моќ Интерфејс :
DC Авијација Глава
Влажност :
5.5% -95.5% не-кондензирање
Екран На Допир:
5 Жици Екран На Допир
Температурата На Работа:
-25--75
сертификација:

Избор на купувачот