.

.

H1 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 HB3 HB4 9012 HIR2 Автомобил Led Светлата Светилки да го Замени Автомобилот Headlamp Магла Конверзија Комплет

H1 H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 HB3 HB4 9012 HIR2 Автомобил Led Светлата Светилки да го Замени Автомобилот Headlamp

DEN 1224.00 DEN 1723.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Побезбедно светлина шема, која одговара на низок зрак и висок зрак на меѓународниот стандард, побезбеден за возачот и passer. - Низок Напон Заштита, Висока Прецизност за Постојан Струја Возачот Чип - Одлично за БИЛО која Апликација - Изградена во IC Коло (Тековна Регулаторот)-го Спречува LED Штета од Напонски Варијации & Шила - 70% Помала Потрошувачка на Енергија - Лесно Plug and Play Инсталација Спецификација за еден зрак : h4 : - LED Кол : 24pcs за висока ниска зрак секоја сијалица. Вграден-во себе canbus, може да reslove повеќе од 95% автомобили. - Моќност : DC12 V-24 V возила - Пасивен систем за ладење - Моќ : ниска зрак : 50 W/Set за суровини, Висока зрачна : 50w/set за суровини; - Lumens : ниска зрак : 8000 LM/Set за суровини, Висока зрачна : 8000 Lm/set за суровини; - Зрак Ангел : 360° - животен век : > 30. 200% посветла од оригиналниот халоген, 150% повеќе осветлување растојание од халоген. нашите H1 и H7 се одделени дизајн, одговара најмногу H1 и H7 автомобил. Мини големина, лесно за инсталација. Пасивен систем за ладење : алуминиум heatsink и воздухот водич мило, многу стабилна. добар ден.01 секунда. Запалени од страна на пет страна емитуваат Сеул CSP чипови, помала големина, многу место шема од кочан и други чипови. - Низок Напон Заштита, Висока Прецизност за Постојан Струја Возачот Чип - Одлично за БИЛО која Апликација - Изградена во IC Коло (Тековна Регулаторот)-го Спречува LED Штета од Напонски Варијации & Шила - 70% Помала Потрошувачка на Енергија - Лесно Plug and Play Инсталација на Пакетот вклучува : 2x LED Светилки 2x LED Возачи 1x Упатство за Инсталација На англиски јазик 1 Years Гаранција
.

Главните својства

Тип Socket:
9012 HIR2, H1, H8 H9 H11, H7, H16 Јапонски, 9005 HB3, H4 9003 HB2, 9006 HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Бренд Име:
Светла Производител
Автомобил Марка:
за BMW Мерцедес Бенц Ауди Buick Кадилак Chevrolet Peugeot Volvo Isuz
Wattage:
25w/bulb, 50w/pair
Чип Собранието Тип:
CSP
Автомобил модел:
за хонда, тојота mazada kia hyundai Citroen Форд, Нисан рено GMC
Led диоди:
6pcs секоја сијалица за еден зрак, 12pcs секоја сијалица за висока ниска зрак
volatage:
ВАШИНГТОН 9-32V(одговара 12V/24V возило)
Лумен:
4000Lm секоја сијалица, 8000Lm секој пар
Detials на светилки:
за Мицубиши asx lancer l200 pajero и за Peugeot 307 407 308 406
светилки за да го замените халоген:
за Kia ceed душата sportage 3 picanto Рио hyundai ix25 i40 ix25 акцент
Името на led глава сијалица:
за рено лагуна 2 megane 2 т clio 2 sandero за fiat stilo ducato
Повеќе fitment на headlamp:
за Toyota Avensis е корола auris prius verso camry hilux fj cruiser
fitment на led глава светлина:
за Nissan juke almera teana primera x-trail sentra
fitment на led светлата светилки:
за Citroen c4 xsara picasso berlingo c5 Volvo v70 s80 s40 xc90
fitment на led светилки:
за Форд фокус 2 3 mondeo mk4 MK3 транзит ranger s-max mustang fiesta

Избор на купувачот