.

.

2 парчиња H7 LED Светилка Супер Автомобил Светла Светла за Магла 12V 24V 6000K Белата Автомобил Возење светилки drl Дење Работи Светлина Авто Led Сијалица H7

2 парчиња H7 LED Светилка Супер Автомобил Светла Светла за Магла 12V 24V 6000K Белата Автомобил Возење светилки

DEN 768.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

2 парчиња H7 LED Светилка Супер Автомобил Светла Светла за Магла 12 V 24 V 6000 K Белата Автомобил Возење светилки drl Дење Работи Светлина Авто Led Сијалица H7
Опис :
1.Висока моќност 3030 led чипови, секој сијалица вклучува 21 парчиња висока моќност чипови, многу посветла од нормалниот чипови во пазарот.
2.Боја : 6000 K Белата.
3.Суровини лумен : 1200 lms. Ефективна Лумен : 1000 lms.
4.Водоотпорен : IP65.
5.Напон : 12 V да 24 V.
6.Приклучок тип : H7
8.Номинална Моќност : 5 W-6 W
Answer : ___________________________ Note : Uesd за Дневно Работи Светлина ,Магла Светлина САМО.(Овие светилки не се фарови, нема висок/низок зрак функција )
Пакет Се Вклучени :
2 X LED Светилки

Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела
Тип Socket:
H7
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
Lamadaled
Wattage:
6
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил модел:
автомобил светлина
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Напон:
12V-24V
Тип Socket:
H7

Избор на купувачот