.

.

MOSTPLUS 12000LM Автомобил LED Светлата Комплет H4 H13 9007 9004 Hi/Lo +10000LM H1 H3 H7 H11 9005 9006 880 w/ XHP50 Светилки 6000K

MOSTPLUS 12000LM Автомобил LED Светлата Комплет H4 H13 9007 9004 Hi/Lo +10000LM H1 H3 H7 H11 9005 9006 880 w/

DEN 1919.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Водоотпорен : Yes. Фан : Dual12000rpm турбо вентилаторот за ладење.
· Како Бразил и Аргентина купувачот, pls оставете го вашиот CNPJ или CPF Бр. Сместување : Ладно-цедените Алуминиум Heatsink светне Време : Без Одлагање Може да АВТОБУС Подготвени : Yes. Играат и да се Приклучиш : Yes. пред плаќање
Враќање
· Наплата важи во рок од 15 дена по датумот доставени
· Враќање на средствата ќе бидат дадени како пари назад или замена
· Парите помалку товарни трошоци ќе бидат надоместени поради своја вина
· Ставка мора да се врати во оригинално пакување исто како и достигна
· Купувачи се одговорни за враќање превозот цена.
Гаранција
· Две Години по добивањето Гаранција
· Купувачите плаќаат враќање и замена на превозот цена
· Ние нема да се вратат на било труд цена
Услуга На Клиентите
· Било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа, освен викенд и празник
. Проектор Леќа Подготвени : Yes.
Datasheet
Интелигентни Адаптација на Системот за целосна Canbus & EMC Не-поларитетот Дизајн за лесна инсталација Приоритет Надомест Функција до lumens врв Турбо Ладење Заштита Техника. Сертификат : E50, CE, Ro HS, IP67, ISO, ТОЧКА, FCC Гаранција : 3 години
Превозот
· ракување со времето :
· Превозот Услуга : Се Разликуваат
· Превозот време : се Разликуваат
· По превозот, следење Бр. Водоотпорна : Yes. Бои Опција : 3000 K, 4300 K, 6000 K, 8000 K Осветлување Извор : за bi зрак : 2 парчиња КРИ Чипови LED XHP50+2 парчиња XML2
за еден зрак : 2 парчиња КРИ чипови XHP50 Оценет Лумен/сијалица : за bi зрак : 6476 Lm за Здраво, 5000 Lm за Lo
за еден зрак : 5000 Lm Wattage/сијалица : за bi зрак : 50 Watt за Здраво, 40 Watt за Lo
за еден зрак : 40 W Работат Напон : 9-30 Volt.

Главните својства

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
боја:
Небото Сино
Тип Socket:
H8, H9, H1, H11, H3, H7, H27/880, 9004/HB1 Hi/Lo, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
50W/bulb for bi beams, 40W/bulb for single beam
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Автомобил Марка:
Киа, hyundai, хонда, mazda,итн. универзална
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
SMD
Led Чип Производител:
Кри
Бренд Име:
MOSTPLUS
Lumens:
6000lm/сијалица за bi греди, 5000lm/сијалица за еден зрак
Еден зрак на располагање:
H1,H7, H11, H8, H9, 9005/HB3, 9006/HB4, 9012/ЗДРАВО
BI Зрак на располагање:
H4, H4-3, HB2, 9003, H13, 9008, 9004/7, HB1, HB2
Сертификат:
FCC ТОЧКА CE, Rohs ИСО 9001
Напон:
9-30V

Избор на купувачот