.

.

Бесплатен Превозот AVR AS440

Бесплатен Превозот AVR AS440

DEN 2508.00 DEN 2726.40

Износ
Во форма достапна за нарачката


Answer : ___________________________ Note : Оваа цена е копија Бренд AVR. Те молам кажи ми ако ти треба оригиналот.
AS440 е половина бран фаза контролирани thyristor тип AVR и се составен дел на побудување систем за brushless генератор.
Технички карактеристики
УРЕДИ СО ПОКАЖУВАЧ НА ТЕКСТ
Напон Скокач избор
100-130 Vac 1 фаза или
190-264 Vac 1 фаза
Фреквенција 50-60 Hz номинална
МОЌНОСТ
Напон 100-264 V ac 1 фаза
Фреквенција 50-60 Hz номинална
ИЗЛЕЗ
Напон 82 V d.в. @ 200 V a.в.
Тековната континуирано 4А - (види забелешка 1).
минливи, 7.5 за 10 секунди.
Отпор 15 мин ohms
(10 ohms мин кога на текст
volts е помала од 175 ac)
РЕГУЛАТИВА
+/- 1.0% (види белешка 2)
ТЕРМИЧКИ ЛЕБДАТ
0.03% по сте. C промена во AVR амбиентниот (види забелешка 3)
ТИПИЧЕН СИСТЕМ ЗА ОДГОВОР
AVR одговор 20 ms
Поднесени тековната до 90% 80 ms
Машина Volts да 97% 300 ms
НАДВОРЕШЕН НАПОН НА ВРЕДНОСТА
+/-10% со 1 к ohm 1 вати тример (види белешка 4)

Главните својства

is_customized:
Yes
Бренд Име:
ручек моќ
Број На Модел На:
as440
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)

Избор на купувачот