.

.

Меридијанска модел за човекови акупунктура точка човечката глава акупунктура поени модел 20cm Медицинска Едукација Апарати машки

Меридијанска модел за човекови акупунктура точка човечката глава акупунктура поени модел 20cm Медицинска Едукација

DEN 999.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

ПВЦ материјал, бела. Образовниот модел, изработени од мек, ПВЦ, означете ги сите важни акупунктура меридијанска линии и acupoints во главата и вратот, како и Кинески скалпот игла вметнување дупки, како и точки кои не се означени на главниот акупунктура меридијанска линија Риба половината, Yintang, сонцето и лицето микро-акупунктура поени. Име и локација на акупунктура поени (на Кинески и англиски). Големина : 20 CM

Главните својства

Предмет:
Медицински Науки
Бренд Име:
SHUNZAOR
Број На Модел На:
човечката глава акупунктура поени
Тип:
Manikin

Избор на купувачот