.

.

Бесплатен Превозот AVR MX341 алтернатор копија internation бренд одговараат за секој бренд

Бесплатен Превозот AVR MX341 алтернатор копија internation бренд одговараат за секој бренд

DEN 3524.00 DEN 3830.40

Износ
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот AVR MX341 алтернатор копија internation бренд одговараат за секој бренд
Answer : ___________________________ Note : Оваа цена е копија Бренд AVR. Те молам кажи ми ако ти треба оригиналот.
MX341 е две фаза чувствува Автоматски Регулатор на Напон и се составен дел на побудување систем за четка-помалку генератор.
Технички карактеристики
УРЕДИ СО ПОКАЖУВАЧ НА ТЕКСТ
Напон 190-264 V ac max, 1 фаза, 2 жица
Фреквенција 50-60 Hz номинална
МОЌНОСТ (PMG)
Напон 140-220 V ac max, 3 фаза, 3 жица
Тековната 3А/фаза
Фреквенција 100-120 Hz номинална
ИЗЛЕЗ
Напон max 120 V dc
Тековната континуирано 2.7 На
Повремени 6 A за 10 секунди.
Отпор 15 ohms минимум
РЕГУЛАТИВА
+/- 1% (види забелешка 1)
ТЕРМИЧКИ ЛЕБДАТ
0.03% по ок промена во AVR амбиентниот (белешка 2)
УСЛУЖНИ ПОЧЕТОК РАМПАТА ВРЕМЕ
3 секунди
ТИПИЧЕН СИСТЕМ ЗА ОДГОВОР
AVR Одговор 10 ms
Поднесени тековната до 90% 80 ms
Машина Volts да 97% 300 ms
НАДВОРЕШЕН НАПОН НА ВРЕДНОСТА
+/-10% со 1 к ohm 1 вати тример (види забелешка 3)

Главните својства

Бренд Име:
ручек моќ
Број На Модел На:
mx341
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)

Избор на купувачот