.

.

Lancol МИКРО-468 Преносни Автомобил Батеријата Тестер 12V/24V Авто Дигитални Батеријата Мерен Инструмент Автомобилот Батеријата Аналитичар

Lancol МИКРО-468 Преносни Автомобил Батеријата Тестер 12V/24V Авто Дигитални Батеријата Мерен Инструмент Автомобилот

DEN 3494.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Предмет : погоден за 6 V & 12 V батерија и 12 V & 24 V започнување и полнење на системот детектира.
Време на испорака
1. Посветен Kelvin тест клип.Lancol МИКРО-468 Преносни Автомобил Батеријата Тестер 12 V/24 V Авто Дигитални Батеријата Мерен Инструмент Карактеристики : Тест опсег : CCA100-2000, 30-200 Ah Тест резултат : SOH, СПЦ, ЦЦА, IR, Conductance вредност, Почнувајќи & Полнење Систем, итн. Директно тестирање на батеријата на загуба на електрична енергија, лошо мобилен батеријата. Ве молиме да ни даде позитивни повратни информации и 5-ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот. Директно откриени во автомобил, не треба да ја отстраните батеријата.Ви благодариме за вашето разбирање. Ве молиме да го потврдите приемот на производи по што ги доби.Ние ќе го организира испорака според вашиот Зачувам адреса.Ние брод на сите нарачки во рок од 48 часа по вашата исплата заврши. Батеријата резултатите од тестот се вклучуваат на Здравствената Состојба %, Состојбата на Полнење % и реалните ЦЦА капацитет.Ако ги купите за време на празници,време на испорака ќе бидат одложени. Неговата релативно високи транспортни трошоци,Но генерално може да се добие вашиот пакет во 3-10 дена.
Предности на производите : Едноставна, безбедна, брза и прецизна екранот на животниот век на батеријата резултатите од тестирањето (на испитот трае околу 3 секунди). Отстранлив замена тест линија. Спецификации : 1) Напон Мерка Опсег : 6-30 DCV 2) Температура Мерка Опсег : -18°C - +70°C 3) Кабел Должина : 120cm (3 M изборен) 4) Домување Materieal : Киселина-отпорни ABS plasticd
За Нас
Превозот
1.

Главните својства

Јазик:
Англиски, Шпански, Француски, Италијански, Руски, Германски, Јапонски, Корејски
Бренд Име:
lansl
Објектот Должина:
18.3cm
Напон:
6-30DCV
Име На Модел:
МИКРО-468
Материјал Тип:
ABS Plasticd
Верзија На Софтвер:
МИКРО-468
Објектот Тежина:
220g
Тип На Објект:
Батеријата Тестери
Објектот Висина:
4cm
Хардвер Верзија:
ABS Plasticd
Објектот Ширина:
10cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
моќност:
0-1000A DC/AC
Електронски:
No
Специјални Функции:
USB кабел
Тест Опсег:
100-2000CCA, 30-200Ah
Погоден батеријата:
12V & 24V батеријата
Cranking и полнење систем:
Yes
Тип На Батерија:
Олово-киселина, EFB,AGM,ГЕЛ
Печатач:
No
Јазик:
Англиски, Руски, Шпански, Јапонски, Корејски,Италијански, Германски, Француски

Избор на купувачот