.

.

Забелешка 3 нео Калено Стакло За Samsung Галакси Забелешка 3 нео мини СМ-N7505 N750 N7505 N7502 Екран Заштитник Филм Покрие Случај

Забелешка 3 нео Калено Стакло За Samsung Галакси Забелешка 3 нео мини СМ-N7505 N750 N7505 N7502 Екран Заштитник

DEN 82.00 DEN 86.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тоа уште го држи целото парче на екранот заштитник да го заштитите вашиот телефон екран против рбет.
На калено стакло за Samsung серија, тоа ги има следниве карактеристики :
1.
Мојот пријател, телефонот е генерално се користи за 3 години или подолго.Целосно транспарентна : хемиски третирана транспарентен калено стакло.Отпечатоци-отпорни : Тоа го прави вашиот мобилен телефон екран изгледа чисто. екранот нема да се изгребани дури и со користење тврд предмет, како што се ножеви и копчињата.Површината е анти-масло за обработка (Oleophobic слој), па отпечатоци од прсти и нафта не е лесно да се остане на површина и тоа е лесно да се чисти.
Спецификации :
Материјал : Премиум Калено Стакло
Оригиналниот Земјата : Шенжен, Кина Нашата фабрика, фокусирајќи се на квалитетот,
Дебелина : 0.3 mm) можат да се третираат од страна toughening под висока температура на 420.
8 слика и повеќе од 99% транспарентност Многу повисоки transmittance од ПЕТ екран заштитник.2 мм
Работ Radian : 2.5 D
Цврстина : 9 H
Transparence : 99%
Функција : Анти-нула, Отпечатоци-отпорни, HD, Ултра-тенки, Водоотпорен
Пакување Содржина :
1 x Премија Калено Стакло Екран Заштитник
1x Чистење на Комплет
.Експлозија-доказ, да се загрози отпорни на стаклото се скрши во мали парчиња ,побезбеден отколку други производи од стакло,стаклена екран заштитник не ќе скршен во мали парче со остар раб.Нежен допир : на предната страна од стакло обложени со силна силиконски слој да се направи инсталација лесно и во прилог на екранот цврсто, така што да не влијаат на чувствителност на допир.

Главните својства

Материјал:
калено стакло
Употреба:
Мобилен Телефон
Карактеристики:
Лесно да се Инсталира,Нула Доказ,Ултра-тенки
Со Мало Пакет:
No
Компатибилен Модел На Samsung:
Galaxy S
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Lcopody
Тип:
Пред Филмот
На работ на работ Покриеност:
Yes
Компатибилен Телефон Бренд:
Samsung
Модел 1:
За Samsung Галакси Забелешка 3 Нео Лајт N750 N7505 N7502 Случај
Модел 2:
За Samsung ГАЛАКСИ Забелешка 3 Нео LTE+ N7505 СЛУЧАЈ
Модел 3:
За Samsung Галакси N9000 Note3 мини N7505 N7508 7506V СЛУЧАЈ
Модел 4:
за Samsung телефон паметен телефон usb elephone мобилен телефон *

Избор на купувачот