.

.

10pcs Dimmable LED Светилка E27 220V 110V GU5.3 Lampada LED светлото на рефлекторите GU10 3W 4W 5W 85-265V MR16 12V Место и луз LED Светилки за Осветлување

10pcs Dimmable LED Светилка E27 220V 110V GU5.3 Lampada LED светлото на рефлекторите GU10 3W 4W 5W 85-265V MR16

DEN 766.00 DEN 1093.44

Износ
Во форма достапна за нарачката

3 / E27 / MR16
LED Чипови : EPISTAR
Боја : Топло Бела(2800 - 3500 K); Кул Бело (5500-6500 K).3
[Напон] : 220 V (Dimmable); AC 85-265 V (Не Dimmable)
[Wattage] : 3 W 4 W 5 W
[Материјал] : Алуминиум
[Lumens] : 550 LM / 700 LM / 850 LM
[3 W Големина] : H * Φ = 59 * 48mm
[4 W Големина] : H * Φ = 59 * 48mm
[5 W Големина] : H * Φ = 68 * 48mm

Спецификација
[Модел] : LED светлото на рефлекторите
[База Тип] : MR16
[Напон] : DC 12 V (Dimmable); DC 12 V (Не Dimmable)
[Wattage] : 3 W 4 W 5 W
[Материјал] : Алуминиум
[Lumens] : 550 LM / 700 LM / 850 LM
[3 W Големина] : H * Φ = 53 * 48mm
[4 W Големина] : H * Φ = 53 * 48mm
[5 W Големина] : H * Φ = 67 * 48mm
-
Спецификација
[Модел] : LED светлото на рефлекторите
[База Тип] : E27
[Напон] : 220 V (Dimmable); AC 85-265 V (Не Dimmable)
[Wattage] : 3 W 4 W 5 W
[Материјал] : Алуминиум
[Lumens] : 550 LM / 700 LM / 850 LM
[3 W Големина] : H * Φ = 64 * 48mm
[4 W Големина] : H * Φ = 64 * 48mm
[5 W Големина] : H * Φ = 73 * 48mm
-
.
Пакет : 10 * LED светлото на рефлекторите
Answer : ___________________________ Note : * (GU10, GU5.
Светлосен Интензитет : 550 LM / 700 LM / 850 LM
Зрак Агол : 60 степен
Напон : (Dimmable) 220 V ; (Не Dimmable) 85-265 V ; MR16 е DC 12 V
Долг животен век достигна 100,000 часа
Температурата на телото :
LED работа температура :
Одлично прозрачна ефикасност
Вибрации-доказ дизајн
Побрзо време на одговор
Ниска топлина рејтинг, со што се намалува леќа нарушување
Одобрен : CE/Ro HS
Примена :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, Трпезариска соба,сала за состаноци телефонска говорница, светлина кутија, изложбен салон,студио и изложба итн.

Главните својства

Wattage:
3w, 4w, 5w
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
боја:
GU10, E27, GU 53, E14, MR16 12V
Тип На Објект:
LED Светилки
База Тип:
GU10
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Просечен Живот (часот):
50000
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Зрак Агол(°):
60°
Напон:
220V
Повод:
дневна соба
Бренд Име:
BEILAI
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Моќ Толеранција:
5%
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Должина:
53-73 mm
Обликот:
Вниманието
Модел:
LED Светилки
База Тип:
GU10 / GU5.3 / MR16 / E27
Напон:
220V / AC 85-265V / DC 12V
Dimmable Напон:
220V - 240V
Не Dimmable Напон:
AC 85 - 265V
Wattage:
3W / 4W / 5W (Measured)
Lumens:
550LM / 700LM / 850LM
топло бела:
(2800 - 3500K); Кул Бело (5500-6500K)
Тип:
gu10 led
Стил:
12v led

Избор на купувачот