.

.

LCD екран на допир програмабилни Подно Греење Термостат за Underfloor Топло Систем

LCD екран на допир програмабилни Подно Греење Термостат за Underfloor Топло Систем

DEN 1247.00 DEN 1341.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ако имате било какви прашања со стока pls контактирајте со нас пред повратни информации.
Функција
Голем LCD екран на допир со сино осветлување на екранот и двојно температура на екранот на режим
Време дисплеј (минути,часови,недели)
6 период програмабилни контролирање на температурата поставување
Внатрешната и надворешната температура сензор за избор
На собна температура се прикаже прецизност е 0.Тоа се користи за подно греење.5,внатрешниот прецизност е 0.Тоа може да биде за контрола на моторните топката вентил,моторните вентили,термички вентил,електромагнетниот вентил,грејач,електрични филм,електрични јаглерод кристал.
LCD екран на допир програмабилни Подно Греење Термостат за Underfloor Топло Систем
Овој нов дизајн греење термостат има за цел на побарувачката на пазарот,има голем LCD дисплеј.Лесно операција,заврши функции.
Дисплејот на екранот и внесете опис за Инсталација и Инсталации Димензија
Стандард и Сертификат Производи се дизајнирани и произведени во согласност со GB16915.5 ºC
Set-точка Температура Опсег : 5ºC - 35ºC
Ограничување на Температура Опсег : 5-99ºC
Потрошувачка :
Може да се контролира
Тоа може да биде за контрола на моторните топката вентил,моторните вентили,термички вентил,електромагнетниот вентил,грејач,електрични филм,електрични јаглерод кристал.1
Поставување на температурата се исполнат корисник побарувачката на собна температура
Мемориска функција кога електричната енергија,заштита на вашата поставување на електричната енергија
На собна температура автоматски калибрација функција
Производ Параметар
Напојување : AC220 V(230 VAC) 50/60 HZ;
Оптоварување Тековната : 3А( Греење на Вода);
Точност : ±0.

Главните својства

Тип:
Гас Бојлер Делови
Број На Модел На:
S03WW-2-220V
Бренд Име:
HESSWAY
напон :
AC210~230V, 50/60HZ
Max. тековната:
3A
Тип:
Подно Греење Термостати
Тип на сензор:
NTC
може да се контролира :
вентил,електрични филм
Опсег на температура прилагодување:
5c - 35c
Теренот ред:
60mm
Панел Големина:
W86mm*H86mm*D17mm
Само потрошувачка:
Копчиња:
Осетлив на допир копчиња

Избор на купувачот