.

.

Кучиња и Мачки Дијамант Везана Дијамант Сликарство Крстот Бод Животни Плоштадот Rhinestones Целосна Мозаик Дијамант Везови Уметности

Кучиња и Мачки Дијамант Везана Дијамант Сликарство Крстот Бод Животни Плоштадот Rhinestones Целосна Мозаик Дијамант

DEN 332.00 DEN 511.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Главните својства

Големина:
20x20cm, 25x25cm, 30x30cm, 40x40cm, 50x50cm, 60x60cm
Форма:
Во комбинација
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Yumeart
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Стил:
Новата Класична/Пост-модерни
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Pasting Област:
Полн плоштад дијамант сликарство
Поставете Тип:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
категорија:
крстот бод
Број На Модел На:
Diy дијамант painitng
вежба процент:
100% 5D целосна вежба плоштадот дијаманти
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
Дијамант шема:
Игла Уметности
Алатки:
форцепс или креда,пластични плочи или кутии
Шема:
Дијамантски Крст Бод Кучиња и Мачки
Видови:
Полн плоштад дијамант сликарство крстот бод

Избор на купувачот