.

.

Турбополнач CHRA GT1238SZ 799171 55221180 Турбо кертриџ за Fiat 500 Панда Punto / Гранде Punto Fiorino 75HP 55Kw 1.3 SDE

Турбополнач CHRA GT1238SZ 799171 55221180 Турбо кертриџ за Fiat 500 Панда Punto / Гранде Punto Fiorino 75HP 55Kw

DEN 4930.00 DEN 6240.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

GT1238 SZ 799171 55221180 Турбо кертриџ за Fiat 500 Панда Турбополнач CHRA
Турбополнач Дел Број :
Оригиналната референца : 55231037 / 55237520 / 9 S516 K682 BA / DS516 K682 AA / 1539469 / 1819894 / 55237520
Производителот референца :
799171 / 799171-6 / 799171-7 / 799171-8 / 799171-9 / 799171-0001 / 799171-0002
Примена :
Турбо кертриџ за Fiat 500 Панда Punto 75 HP 55 Kw 1.3 SDE 2009-
Турбо кертриџ за Фиат Гранде Punto Fiorino 75 HP 55 Kw 1.3 D SDE 2005-
Турбо кертриџ за Citroen го Немо 75 HP 55 Kw 1.3 D SDE 2006-
Турбо кертриџ за Ford Ka 75 HP 55 Kw 1.3 D SDE Duratorq Euro 5 2009-
Турбо кертриџ за Lancia Ypsilon Муса 75 HP 55 Kw 1.3 D SDE 2006-
Турбо кертриџ за Peugeot Bipper 75 HP 55 Kw 1.3 D SDE 2006-
Турбо кертриџ за Опел / "Опел" Corsa 75 HP 55 Kw 1.3 CDTI SDE 2009-
Турбо кертриџ за Опел / "Опел" Meriva 75 HP 55 Kw 1.3 CDTI SDE 2009-

Главните својства

Специјални Функции:
моторот
Поставување на Возило:
моторот турбополнач
Другиот Дел Број:
55231037 / 55237520 / 9S516K682BA / DS516K682AA / 1539469 / 1819894
Фиат Модел:
Панда
Земја/Регион на Производство:
Кина (Копно)
Панда-Година:
2007,2012,2011,2008
Објектот Ширина:
15
Објектот Висина:
15
Објектот Тежина:
2
Производителот Дел Број:
GT1238SZ 799171 55221180
За Возило Брендови/Модел:
Фиат
Материјал Тип:
железо к18
Објектот Должина:
16
Осветленост Дел Број:
799171 / 799171-6 / 799171-7 / 799171-8 / 799171-9 / 799171-0001 / 799
Гаранција:
12 месец
Materinal:
железо к18
Дел Број 1:
GT1238SZ 799171 55221180
Дел Број 2:
799171 / 799171-6 / 799171-7 / 799171-8 / 799171-9 / 799171-0001 / 799
Дел Број 3:
55231037 / 55237520 / 9S516K682BA / DS516K682AA / 1539469 / 1819894
тип 1:
турбо полнење / турбо core
тип 2:
турбо chra / турбо кертриџ
ОДГОВАРА ЗА:
за Peugeot Bipper 75HP 55Kw 1.3 D SDE 2006-
Одговара за 2:
за Fiat 500 Панда Punto / Гранде Punto Fiorino 75HP 55Kw 1.3 SDE

Избор на купувачот