.

.

Чувствителност 950-2150MHz Дигитални Сателитски Сигнал Метар Пронаоѓач ТВ Сигнал Searcher Алатка Седна Сателитски Пронаоѓач Лесен за Употреба

Чувствителност 950-2150MHz Дигитални Сателитски Сигнал Метар Пронаоѓач ТВ Сигнал Searcher Алатка Седна Сателитски

DEN 383.00 DEN 547.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Лесно поставување на сателитски чинии на RVs. Поврзете се на вашата LNBF и приемник на сателитскиот пронаоѓач за следење на најасните за поставување на сателитски сакате да се вклучите за да. Повратна информација за Вашето задоволство е наша конечна цел. Понекогаш поштенски е малку одложи за испорака на пратката, ако не ја добиете вашата цел пред заштита времето е завршена, Можете да побарате од нас да се прошири на времето. Политика на враќање Ние ќе им даде на наплата ако не го добиете вашиот парцела. Превозот Однос На сопствени даноци не се вклучени. 5 ѕвезди позитиви feeback ќе биде прифатена. Бесплатен превозот е секогаш малку бавно, и не може да се следи, па ви препорачуваме да се обрне на registerted воздух пошта која може да се следи, како што се Кина пост воздух mail, Aliexpress стандард превозот, e Packet , Сингапур пост Ако ви треба брза испорака, ве молиме изберете Aliexpress премиум превозот, DHL,UPS-от,ТНТ,FEDEX,EMS и сл. се надевам дека ќе може да ве запознаеме со нашата продавница до вашите пријатели.Чувствителност 950-2150 MHz Дигитални Сателитски Сигнал Метар Пронаоѓач ТВ Сигнал Searcher Алатка Седна Сателитски Пронаоѓач Лесно да Користите Карактеристики : Употреба ДОВЕДЕ до прикажување на сателитскиот сигнал интензитетот Со ѕвончето и слабеењето контролна функција Елегантна надворешност и удобен за носење Во линија, АКО јачината на сигналот метар DC помине за да LNB Одлична чувствителност Опис : Боја : Сива; Frequency Range : 950-2150 MHz Текст Ниво Опсег : -40d Bm ~ 10d Bm Отпорност : 75Ω; Напон : 13-18 V DC Температурата на работа : 0~40°C Disgital прикажување на сателитски пронаоѓач работи со повеќе јадење системи.

Главните својства

Број На Модел На:
RM00206
Бренд Име:
Jninsens
Тип:
Дигитални
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Со USB Wifi:
No
Висока Дефиниција:
Yes
Пакет:
No
Објектот:
Сателитски Сигнал Метар Пронаоѓач
Функција:
Лесен и брз операција
Фреквентен Опсег:
950-2150Mhz

Избор на купувачот