.

.

W3001 Дигитални Температура Контролер - 50 ~ 110C прилагодливи кул топлина Термостат за Контрола на Прекинувач со Сонда 220V 10A 40%попуст

W3001 Дигитални Температура Контролер - 50 ~ 110C прилагодливи кул топлина Термостат за Контрола на Прекинувач

DEN 317.00 DEN 519.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

W3001 Дигитален LED Температура Контролер - 50 ~ 110 C прилагодливи кул топлина Термостат за Контрола на Прекинувач со Сонда 220 V 10 A 40%попуст
Температурата мерен опсег : - 50 ~ 110
За контрола на температурата опсег : - 50 ~ 110
Температурата мерење на точност : плус или минус 0.2 степен
За контрола на температурата прецизност : плус или минус 0.1 степен
Мерење на текст : NTC10 K L = 1 метри водоотпорен сонда
Влезна моќност : според класификацијата на избор
Излезна моќност : според класификацијата на избор
притиснете нагоре копчето show почетна температура
долго притиснете го НАГОРЕ копчето на температура на екранот Трепка , притиснете го НАГОРЕ или Надолу копчето поставиш почетната температура вредност
Притиснете Надолу копчето show Стоп температура
долго притиснете Надолу копче за температура на екранот Трепка , притиснете го НАГОРЕ или Надолу копче Поставете го запре температура вредност

Главните својства

Стил:
Стои Станица
Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Моќност Тип:
полнач
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Избор на купувачот