.

.

19V 2.37 лаптоп полначот AC адаптер за Acer Спин 1 SP111-31 Спин 3 SP315-51 Спин 5 SP513-51 Chromebook R13 CB5-312T

19V 2.37 лаптоп полначот AC адаптер за Acer Спин 1 SP111-31 Спин 3 SP315-51 Спин 5 SP513-51 Chromebook R13 CB5-312T

DEN 507.00 DEN 780.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

19 V 2.37 лаптоп полначот AC адаптер за Acer Спин 1 SP111-31 Спин 3 SP315-51 Спин 5 SP513-51 Chromebook R13 CB5-312 T
Квалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ А++)
Ве молиме проверете ја фотографијата детали пред да го купат, се осигура тоа одговара на вашиот лаптоп / лаптоп.
Спецификации :
-Сосема Нов. -Гаранција : 36 Месеци.
-Влез : 100-240 V, 50-60 Hz (за светот употреба)
-Излез : 19 V / 2.37 НА
-Конектор Големина : 3.0 mm x 1.1 mm
Употреба : Лаптоп AC Адаптер, ве Молиме бидете сигурни дека аутпутот и конекторот е она што ви треба ,ви благодариме !
Гаранција : 36 Месеци.
Пакет Се Вклучени :
1 x 19 V 2.37 лаптоп полначот AC адаптер за Acer Спин 1 SP111-31 Спин 3 SP315-51 Спин 5 SP513-51 Chromebook R13 CB5-312 T
AC кабел не е вклучително и, доколку ви треба .
Ве молиме проверете го овој линк за AC кабел :
https : //www.aliexpress.com/store/product/Wholesale-AC-Power-Cord-cable-For-laptop-adapter-lead-Adapter-US-EU-UK-AU-Plug-All/1957296_32738067666.html
Карактеристики На Производот :
Во Текот Напон Заштита. Краток Спој Заштита. Во Текот Температура Заштита. PCB & Капакот е изработен со Fireproofing материјали. Ниска Бран и Бучава. Високо Квалитетни Суровини. 100% ОЕМ Компатибилни.
Производ Тестирање :
Секој производ да поминат низ. Строги Стареење Тестирање. Во Текот Напон Тестирање. Над Температурата На Тестирање. Безбедност На Тестирање.
Неколку корисни совети : Ако го користите адаптер за долго време, ве молиме чувајте го во соодветна вентилација и влажност. Не се стави на адаптерот на кожата производи.

Главните својства

Бренд Име:
DBJBA
Компатибилен Бренд:
Универзална
Број На Модел На:
R13 R7-372T R5-431T R5-471T
Пакет:
Yes
Приклучок Тип:
EU
Излезна Струја:
2.37 На
Излезниот Напон:
19V
Сертификат:
CE, RoHS, FCC, CCC
Состојба:
100% Сосема Нов
Конектор Големина На:
3.0 mm x 1.1 mm
is_customized:
Yes
Излез:
19v 2.37 на
гаранција:
3 Години

Избор на купувачот